Aktuální výprodej Therapii: Na světe jsou nové židle Therapia a tak vyprodáváme židle z výstavky s výraznou slevou!
Zpět na titulní stránku

Administrace

Oblíbené: zdravotní - ergonomické židle, kancelářské židle, dětské židle, židle THERAPIA ENERGY/BODY, židle SuperSTORM, ergonomie, administrace

Novinky

POZOR: 31.12.2023 bude končit mechanika EXTREM !!!

Pro lehčí chlapy a většinu holek je mechanika EXTREM (gorila) u židle Therapia vhodnější, než mechanika HARD (medvěd). Má ale jednu chybu: není zcela blbuvzdorná.

V naší firmě školíme zájemce o Therapii při ovládání hodně názorně, polopaticky až agresívně, takže s tím problém nemáme. Ale výrobce Therapií tuto možnost nemá a tak mu občas technicky méně zdatní jedinci mechaniku EXTREM poškodí. A došlo to už tak daleko, že mu přetekla trpělivost a od 1. ledna 2024 bude u námi doporučovaných Therapií k dispozici pouze mechanika HARD.

Takže chcete-li mít výběr z obou mechanik (každá má své výhody i nevýhody), tak se u nás objednejte na tel. 603 486 096 na návštěvu showroomu do 31.12.2023. Zabere to minimálně hodinu, ale dokonale pochopíte rozdíly mezi jednotlivými Therapiemi a různými mechanikami.

Čas se krátí ;-)

Je opět otevřeno!

Tak neváhejte a nečekejte na případnou další vlnu Covidu. Zažili jsme zákazníky, kteří v prosinci 2020, při krátkém otevření obchodů, zaváhali – pak museli čekat 4 měsíce a kroutili se doma bolestí z šílené židle.

POZOR, POZOR, POZOR!

Jestli uvažujete o ergonomické židli Therapia ENERGY nebo BODY (a to byste měli), tak vězte, že od 1. 10. 2020 dojde po mnoha letech  ke zdražení.  Opravdu po dlouhé době – většina jiných předmětů s velkým množstvím ruční práce a individuálním přístupem, byla zdražena mnohem víc a dřív.

U těch nejběžnějších Therapií to dělá 2 406,- Kč, to přežijete. Ve skutečnosti to je složitější: ty nejdražší se zdraží pouze o 594,- Kč, kdežto ty nejlevnější o 7 406,- Kč.

Jinými slovy, dojde ke zdražení mediánu o 2 406,- Kč a k absolutní nivelizaci cen, tj. kdo bude chtít Therapii NA MÍRU, zaplatí 22 306,- Kč, bez ohledu na to, zda jde o maličkou ženu nebo chlapa jak hora. ;-)

Takže už raději neváhejte ani minutu, čas se krátí.

Všechny zde uvedené ceny jsou bez DPH, vč. DPH to bude 26 990,- Kč (všimněte si, že to není baťovská cena, ta by zněla 26 999,- Kč) :-D

Jako nejlepší prodejci THERAPIA za posledních 5 let jsme získali exkluzívní možnost vystavit nové vzorky Therapia SENSE 2020, přijďte si je vyzkoušet.

Je to super ergonomická židle, jako všechny židle Therapia, přesto si myslíme, že pro spoustu lidí bude Therapia NA MÍRU (Energy a Body) stále to nejlepší řešení.

Přijďte k nám do prodejny M1 Praha už od pondělí 27.4. a vyzkoušejte ji, třeba zrovna vám bude vyhovovat víc, než předchozí verze!

Sami jsme hodně zvědaví, která Therapie souboj v naší kruté (ale spravedlivé) aréně vyhraje.

Zajímavé je, že dříve v naší aréně sváděly většinou boj o život židle různých výrobců, teď poprvé bojují o život sestry.

 

Židle Therapia® jako jediná “BEZPEČNÁ A ERGONOMICKÁ PRACOVNÍ ŽIDLE”

 

Židle THERAPIA® byly v průběhu roku 2019 podrobeny ojedinělému rozsáhlému ergonomickému hodnocení Znaleckého ústavu bezpečnosti a ochrany zdraví = ZÚBOZ a jako jediné na trhu tak získaly certifikaci Bezpečná a ergonomická pracovní židle.

Konkrétně jde o typové řady THERAPIA® ENERGY COM a THERAPIA® BODY COM s nejvyšší možnou ergonomickou výbavou.

Jsme hrdi, že jsme součástí tohoto skvělého, českého projektu!

Získejte Autotherapia jako dárek k Therapii!

Ke všem modelům ENERGY COM a BODY COM,
získají naši zákazníci Vánoční dárek:

ergonomický doplněk
AutoTherapia

v hodnotě 2.500 Kč.

AKCE PLATÍ POUZE PRO OBJEDNÁVKY
došlé od 13. 11. 2019 do 13. 12. 2019.

Tak rychle, všchni kdo otálejí rychle objednávat schůzku v M1 na 603 486 096 ;-)

AKTUALIZACE: Akce již skončila, gratulujeme všem co ji stihli a těší se na autoterapii jako dárek :-)

Parkování u naší pražské pobočky od 1.2. 2018 – nevěšte hlavu!

Doba, kdy jsme ukecávali (úspěšně) rozumné policisty, kteří chtěli pokutovat naše zákazníky, je bohužel pryč. Od 1.2.2018 máme před studiem fialovou zónu a jezdí tu autíčka s foťákama na střeše – ale ta se nedají ukecat :-)

Cenové rozpětí je následující:

 • 15 min – 10 Kč
 • 30 min – 20 Kč (doporučujeme na vyzvedávání židle)
 • 45 min – 30 Kč
 • 1 hod  – 40 Kč
 • a další…

 

Zaplatit lze dvěmi cestami.

1) Stará dobrá varianta je dojít k parkomatu a zaplatit mincemi, nebo kartou. Parkomat je na jižní straně ulice U Průhonu, 100 m východně od našeho studia (cca 130 m od začátku ulice).

2) Pro ty akčnější doporučujeme si spustit v mobilu stránku www.m1.cz/parkovani, která vám dovolí zaplatit parkování z mobilu kartou. Neřekli bychom, že je to búhvíjak pohodlné (je to o nervy), ale dá se z ní potom pohodlně prodloužit parkovné o další minuty, bez běhání k parkomatu.

TIP: Pro stále častější kolizi zákazníků doporučujeme objednat “schůzku” na prodejně

Svět správného sezení je věda. Díky tomu výběr té správné židle u nás na prodejně v Holešovicích trvá v průměru 2-3 hodiny. Opravdu, dvě až tři hodiny. Dokonce i pro ty, kteří tomu na začátku nevěří  :-)

Jelikož chceme, aby každý zájemce o správné sezení měl individuální péči při výběru a veškeré zdroje jen pro sebe, zavedli jsme objednávání “schůzek”, které si můžete domluvit na telefonním čísle 603 486 096 a mít tak jistotu, že budete přednostně obslouženi tvrdě na úkor těch, kteří tak neučinili. Tzn. že když ve Vámi zamluvené době přijde někdo další (neobjednaný), v nejhorším případě bude poslouchat výklad určený pro někoho s úplně jinými potřebami.

(Pro ty, co dočetli až sem:  realita je ještě mnohem horší – průměrný zákazník podle posledních statistik u nás stráví kolem 4,5 hodin – to už ale víceméně tajíme, abychom je neodradili všechny. Sami jsme se toho lekli ;-)

Konečně jsme dekódovali nejchytřejší pozemský držák monitoru :-)

Humanscale M/FlexDržák LCD monitoru Humanscale M/Flex

Upřednostňujeme ho proto, že má největší rozsah nastavitelnosti. Podle nás, je to držák pro chlapy, kteří sedí, leží, klečí a stojí a monitor mají přes celý den na několika různých místech. Celý je navíc kovový a prakticky nerozbitný. Variant je nepřeberné množství, my jsme ale udělali ceník těch variant, které jsou podle nás nejrozumnější.

M1čka je dokonce takového názoru, že držák monitoru je důležitější než sebelepší ergonomická židle. Pokud totiž máte monitor, nebo laptop ve špatné výše, či hloubce, můžete mít NEJLEPŠÍ židli na světě, ale hlavu i záda budete stejně ohýbat do nezdravé pozice.

Přijďte si ho u nás vyzkoušet u elektricky stavitelného stolu do naší pražské prodejny ergonomických židlí 6 dní v týdnu ;-)

Dostali jsme korunku!

m1-korunka-proworkAč někomu můžeme připadat příliš osobití, naše posedlost židlí THERAPIA nás dotáhla na další pochvalu. M1čka jako první (a jediná v Praze) dostala “žlutou korunku” za prodej!

Viz: http://www.prowork.cz/partneri/

Raději k nám nechoďte, aneb vybíráme si zákazníky! ;-)

Do-Not-Enter-Floor-Sign-SF-0062Po dlouhé době začínáme zase s vlnou upřímných názorů na problematiku ergonomie od majitele M1. Tentokrát na téma selekce zákazníků. Protože M1čka může být dobrá jen na jednu třetinu oblasti židlí- ergonomie – zbylé 2 jsme odmítli.

Přečtěte si náš názor na věc na našem “upřímném blogu” :-)

RADĚJI K NÁM NECHOĎTE ;-)

http://blog.m1.cz/2014/05/17/radeji-k-nam-nechodte

M1čka je opět první v ČR!

Už po druhé za sebou jsme stále lídři trhu s židlí THERAPIA! Byli jsme ohodnoceni výrobcem PROWORK jako největší prodejce této židle v ČR!

Děkujeme tímto za vaši důvěru!

Je to pro nás závazek, abychom byli stále nejlepší!

Chcete vědět proč? Navštivte nás v Holešovické prodejně a pochopíte…

PS: A teď jdeme na obhajobu dalšího roku ;-)…

Zemřela Lyra! Kanibalismus jako v automobilkách :)

Dlouho obávaná událost se stala skutečností! Židle LYRA, která byla u nás dlouhé roky nejprodávanější v kategorii levných (ne-zas-tak-ergonomických) židlí, dostala konkurenta těžkého kalibru! A to dokonce z vlastní stáje firmy LD Seating! Židle STREAM, mladší bratr LYRY, totiž konečně umí vše co ona, ale navíc je i elegantní!

My osobně si myslíme, že LYRA je možná i ergonomicky lepší, určitě je pohodlnější, ale DESIGN Streamu tak silně ovlivní podvědomí zákazníků, že si ho nakonec vyberou (i proti jejich vůli)…

židle LD Stream židle LD Lyra

Nejsme e-shop a jsme na to hrdí!

Jsme jiní a vždy budeme. My v M1čce se neradi podřizujeme hloupým trendům a nakupování židlí na e-shopu je jedním z nich.

Během našeho působení v segmentu ergonomických židlí jsme jich prodali zanedbatelně přes internet a JSME NA TO HRDÍ ! A to nás ti dotyční ještě přemlouvali na kolenou… a s brekotem… :-)

Kdokoliv přijde do naší M1 Arény v pražských Holešovicích, si myslí, že za pár minut židli vybere a odnese si ji. Ve skutečnosti je to vždycky téměř stejné. Každý zákazník po naší přednášce až několik hodin zkoumá styl svého sezení a porovnává ho s tím správným, až si někdy říkáme, že bychom se mohli živit pouze pořádáním přednášek o ergonomickém sezení :-))

Do toho, zavolejte a zkuste si objednat židli po telefonu nebo internetu… ;-)

Kontakt – M1 Praha

Revoluce v židlích THERAPIA®.

Máme pro vás 2 zprávy: dobrou a špatnou :-)

Ta dobrá je, že Therapie zlevnily, a to výrazně, nejvíce chlapské, až o několik tisíc !!!

Ta špatná je, že za ně chlapi u nás platí většinou víc, něž v minulosti, neboť jsou nově k dispozici UPGRADE (zpoplatněné), po kterých oni vždy toužili ;-) Například přibyla mechanika s větším zádovým odporem (ta v minulosti opravdu vážně chyběla), ovšem se všemi důsledky zaplatí za ni pak o 3320,- Kč víc, atd …

Co se stalo: některé staré modely byly zrušeny, některé ponechány, zbylé přejmenovány a přibylo dost nových modelů. Synchronní mechaniky jsou teď tří typů a málokdo si uvědomuje všechny souvislosti a důsledky. A některé ceny šly dolů.

Tvrdíme, že ŽIDLE THERAPIA® JE BEZKONKURENČNĚ NEJERGONOMIČTĚJŠÍ ŽIDLE NA SVĚTĚ, ale vybrat klientovi správný model se všemi volitelnými prvky není sranda – však to u nás také trvá 2-3 hodiny.

Je to na delší povídání – jestliže byla Therapie dříve na pochopení ze strany prodávajícího i kupujícího náročná židle, tak dnes celá problematika kolem nové Therapie iENERGY, iBODY, XMEN a GIGANT je alepoň o řád složitější (autor ví, o čem mluví). Přijďte osobně a pochopíte (možná ;-)

Stali jsme se největším prodejcem židle THERAPIA v ČR!

Už podruhé za sebou, celkem po čtvrté!

Stali jsme se ze všech 26 autorizovaných prodejců největším prodejcem této nadčasové židle na světě!

Snažíme se prodávat pouze židle, kterým věříme. Ne vždy se nám to vyplatilo, ale tentokrát to Češi ocenili a my Vám za to upřímně děkujeme!

Vypadá to, že náš kritický a často až kontroverzní postoj k požadavkům našich zákazníků (ti běžně přicházejí s povědomím toho, že chtějí krásnou a levnou ergonomickou židli) se obrací v plody. Tímto máme první důkaz. Ještě jednou děkujeme za důvěru, kterou v nás tímto vkládáte! Budeme dále tvrdě pracovat na tom, abychom prodávali jen ty židle, které si zaslouží označení “ergonomická“…

THERAPIA® GIANT se narodila!

Prvni jedinec z nulté série je už na našem showroomu pro testování. Lze objednávat.

Obři – štíhlí, ale vysocí, jako např. Abraham Lincoln, nebo pořádní chlapi, jako třeba Gérard Depardieu – na ni čekali, jak na smilování :-)

Má extrémně silnou zádovou pružinu – cca do 130 kg – vlastně nejsilnější ze všech našich židlí (lze říct, že silnější ani neznáme). Podhlavník je hodně vysoko, vyžaduje vysoké obratle (nebo velký zadek ;-)

Z pohledu ergonomie a nastavitelnosti Therapii GIANT řadíme mezi horší Therapii MAXI a lepší Therapii BODY.

A co je neméně důležité – je levná – pouhých 14 000 bez DPH !!!

Kvůli konkurenci ji ale musíme zatím tajit ;-)   Více zde…

Nekupujte dětské rostoucí židle a stoly v září – tehdy jsou nejdražší ;-)

A nejdéle se na ně čeká – naopak teď jsou vybrané sety dětských rostoucích židlí a stolů se slevou 13-14 % !!!

K dispozici pouze ve vyobrazených provedeních a barvách. Úplný přehled akčních dětských setů s cenami zde…

Velké foto:

2420 01 + 32Y2 11

2428 10 + 32Y2 11

2436 08 699 + 32Y2 11

2430 08 381 + 32Y2 11

 

 

Nový M1-POMOCNÍK PRO VÝBĚR ŽIDLE THERAPIA® – dlužíme vám to už 2 roky – stydíme se ;-)

Výrobce PROWORK nás sice tentokrát se svým Pomocníkem předběhl, ale my s jeho čísly až tak nesouhlasíme, proto vám nabízíme našeho M1-Pomocníka :-)

Celý M1 Pomocník pro výběr židle Therapia…

Češi jsou stále náročnější – ohrnují nos nad nizozemským elektrickým výškově stavitelným stolem ;-)

Už některým nestačil náš nizozemský elektrický výškově stavitelný stůl (resp. podnoží) za 17k …

Tak jsme rozšířili naši nabídku o špičkový německý elektrický výškově stavitelný stůl TEMPTATION C.

Je pravdou, že ten holandský při vyjetí až nahoru, není tak stabilní, jako by byl pevný kovový stůl. Zato ten německý se ani nehne – je to až neuvěřitelné :-)

Německé židle střední a vyšší třídy (které máme na showroomu) jsou sice kvalitnější než ostatní, ale spojitě, auto německé jsem dosud neměl (zdá se, že poctivým prodejem židlí bez korumpování se dá vydělat pouze na korejské SUV ;-) a tak už jsem pomalu začal zapomínat na kvalitu německých výrobků – až tyto stoly od fy. SEDUS mě zas vrátily do reality – je to skutečně kvalitativní SKOK oproti ostatním.

Musím se přiznat, že jsem byl (a dodnes jsem) v šoku po prvním kontaktu s tímto stolem – ve výšce 120 cm se opravdu ani nehnul.

Být znovu školák, nechci jiný stůl než Young College Racing neboli “Ferrari” od Mayera!

Nový, dětský rostoucí stůl pro kreativní školáky se zálibou v motoristickém sportu je spojení užitečného s příjemným. Možná tento stůl je to, co udrží mladé závodníky u práce nad školou. Proč jim to nedopřát a nezkusit tuto cestu? :)

MA-32F1-XL s nástavcem

Více ve složce Roustoucí stoly – Young College Racing.

PS: Nebojte, bude snad i holčičí verze ;-)

1. TROJBOJ v M1 ARÉNĚ aneb souboj mezi židlemi LYRA, GALA a LARA.

Už je to tady – 3 čeští výrobci se v M1 perou o 1.místo s podobnou,levnou židlí.

Jedná se o židle LYRA, GALA a LARA.

Tabulka srovnání židlí LYRA, GALA a LARA

Trocha historie: Před cca 10 roky vrhla fa LD SEATING na český trh židli LYRA, kterých se (podle našich informací) vyrobilo v některých letech řádově 30 000 kusů. Ta byla samozřejmě v průběhu života vylepšována novějšími mechanikami, písty, područkami, podhlavníkem atd. M1 ale na ní viděla stále jednu závažnou chybu – tvrdili jsme (nahlas minimálně 5 let), že kvalitní německá bederní opěrka je o 5 cm níž, než by měla být. (Pokračování textu…)

Veselé zamyšlení nad vážným problémem aneb boj spermií s bederními obratli

Určeno pouze pro muže (a pro ženy, které mají partnera, trávícího hodně času u PC a současně se jim nedaří počít) ;-)

Více na našem blogu.

Náš “tým” Therapií byl doplněn na plný stav (ještě jedna pro dámy přibyde, ale to je zatím tajné) :-)

Zpráva pro ty, co čekali na vyzkoušení 1. exemplářů židlí THERAPIA® EUFORIA MINI, THERAPIA® EUFORIA L a THERAPIA® SuperBODY HYBRID. Můžete přijít vyzkoušet, budou tu už trvale.

Pro ujasnění, dnes tedy máme na našem showroomu v Praze tyto THERAPIE:

 • MINI, MINI+
 • ENERGY-MINI
 • MEDI 9062 a MEDI 9352
 • ENERGY
 • EUFORIA XL, EUFORIA L, EUFORIA-MINI, EUFORIA s vozíkem pod nohy
 • BODY S, BODY M, BODY L
 • 3x SuperBODY XL, SuperBODY-HYBRID XL (dohromady se všemi 4 různými vertikálními vzdálenostmi mezi sedákem a opěrákem)
 • SuperBODY-KOMFORT XL
 • MAXI

Celkem tedy 20 různých modelů pro všechny typy postav – kromě obrů a extrémně obézních lidí – na židli THERAPIA GIANT se pracuje ;-)
Jinými slovy, náš showroom je jediné místo na zeměkouli (asi i v celém vesmíru – lze pochybovat, že by nějací mimozemšťani nezávisle vymysleli tak “divnou” židli), kde můžete v tuto chvíli vyzkoušet všechny základní modely židle THERAPIA®, které lze vůbec vyrobit – ale pozor, např. jen různých variant modelu SuperBODY je skoro půl miliónu (bez započítání barvy kovů, druhů látek a odstínů).

Na jednu řádku se bohužel všechny nevešly :-(

THERAPIA® MINI prodělala revoluční změnu! Nová THERAPIA® ENERGYMINI!

Je to změna právě tak podstatná, jako kdysi skok z židle THERAPIA MAXI na THERAPIA BODY! Všechny 4 aktivní (patentované) zóny, které na MINI byly, jsou nyní blíž Therapii pro dospělé, takže dítě dnes už může sedět prakticky stejně dokonale, jako dospělý člověk.

A nakonec rodiče mohou dnes snadněji pochopit, proč dítěti pořídit židli Therapia – když jsme je dříve posadili na dospělou Therapii, neuměli si tak snadno představit, jak se dítěti sedí na té dětské, když vypadala úplně jinak ;-)

První zcela sériový exemplář dětské židle Therapia ENERGYMINI máme už v Praze.

Akce “TOYOTA”

Jsme sice malá firmička, ale už svoláváme zákazníky stejně jako velké automobilky – to jsme dopadli… :-) :-)

Tímto bychom rádi oznámili všem majitelům židle Therapia MAXI a Therapia BODY COMFORT skutečnost, že mohou mít z výroby chybně namontovanou jednu nebo obě područky k sedáku židle. Není to sice závada na bezpečnosti, ale z ergonomického a estetického hlediska by to mohlo malinko vadit.

a) Je-li jen jedna područka chybně namontována, je pak její podloketník o cca 1 cm výš a dál od trupu.

b) Jsou-li obě područky chybně namontovány, je pak vzdálenost podloketníků zbytečně veliká (područky jsou při pohledu zepředu jakoby do písmene “V”).

Následuje jednoduchý návod jak zjistit, zda-li jste i Vy obětí technické závady (viz 2 obrázky)


Therapia BODY Komfort

Therapia MAXI
 1. Položte židli na zem na její záda – pozor ať si nezničíte aretaci opěráku – kuličku předem zasunout!!!
 2. Všimněte si černých “zkroucených” plechů (od bodu A do B), které spojují područky s mechanikou židle. Zaměřte se na oblast v kroužku.
 3. “Zkroucený” plech je na levé produčce levý a obráceně – to fabrika zvládá bez chyb, jinak by područka mířila dopředu místo dozadu – to je nepřehlédnutelné. Ale “zkroucený” plech lze otočit kolem osy X o 180 stupňů – to už lze snadno přehlédnout. A pravě takové dva případy (kdy byla pouze jedna područka namontována špatně) jsme odhalili. Jenže než jsme si tuto problematiku uvědomili, prošlo nám rukama možná k zákazníkům takových případů víc – s jednou područkou špatně i s oběma spatně.
 4. Porovnejte, prosím, svou levou područku s obrázkem SPRÁVNĚ a ŠPATNĚ. Odpovídá-li Vaše situace obrázku ŠPATNĚ, snadno to lze napravit svépomocí.
 5. V takovém případě pomocí imbusového klíče vyšroubujte zcela šroub B, poté tahem za plastovou krytku (spolu s trubkou područky) ve směru osy X oddělte područku od “zkrouceného” plechu. Potom vyšroubujte ruční šroub A, zkroucený plech otočte okolo osy X o 180 stupňů a vše zas namontujte v opačném pořadí nazpět.
 6. Nezvládnete-li bod 5 sami, vyšroubujte jen ruční šroub A a přineste celou područku k nám – opravíme Vám to na počkání ;-)
 7. To samé samozřejmě platí i pro pravou područku.

Omlouváme se za nás i za výrobce a stydíme se, že jsme na to nepřišli dřív (na naši obhajobu snad jen: ostatní o tom zřejmě nemají ani potuchy :-)

Therapia EUFORIA byla dotažena k dokonalosti!

Dnes, 13.9.2010, jsme konečně s výrobcem PROWORK překonali poslední handicap, který holčičí (chcete-li dámskou) židli Therapia EUFORIA (obr. vlevo) z ergonomického hlediska odlišoval od chlapské židle Therapia SuperBODY (obr. vpravo). Podařilo se nám totiž i u ní zkonstruovat tolik oblíbenou AIR PUMPU (tedy bravurně to zvládl PROWORK – mají náš obdiv a DÍKY), M1-čka zde fungovala jen coby katalyzátor reakce ;-) 

První exemplář dokonalé Euforie je na světě, už je v M1 v Praze – můžete ji u nás zkoušet (hlavně objednávat :-)

M1čka tedy slavnostně vyhlašuje, že feministky mají o jeden důvod bojovat méně – Therapia EUFORIA je od této chvíle stejně ergonomicky dokonalá pro slabší pohlaví, jako je už rok Therapia SuperBODY pro to silnější.

Z ergonomického hlediska se teď EUFORIA liší od SuperBODYny jen šířkou menší o 4 cm – takže holkám už přestanou padat lokty z područek – mívají přece menší ramena.

Takže děvčata a dámy, nastupujte od středy – vlak už jede…

Zlepšili jsme již 15. židli – AN Gala ! (A to dokonce UNIsexově!)

Židli AN Gala považujeme za jednu z nejpovedenějších ve své třídě. Dlouho jsme váhali, zda-li jako 15. židli začít tunningovat právě Galu (přeci jen je to jako na Trabanta dávat elektrická okna), ale pro obrovský nátlak našich zákazníků ;-) jsme se rozhodli do toho jít. Vyvinuli jsme ergonomicky tvarovaný polštářek k podhlavníku – jak my říkáme: upgrade-tunning.

Polštářek je navrhnut tak chytře, že ho lze připevnit i obráceně než je na obrázku (tedy tlustou částí dolů) a tím změnit jeho geometrii. Tento upgrade tím můžeme hrdě pasovat na UNIsexový doplňek! ;-)

Tento týden očekáváme dokončení prototypu a jeho následnou malosériovou výrobu. S největší pravděpodobností budeme mít již dnes v Pražském showroomu jeho prototyp.

Překvapivé zjištění

Po cca 5 letech od uvedení první židle Therapia (šlo o Therapia MAXI) na trh, jsme si až teď všimli NESKUTEČNÉ SKUTEČNOSTI:
dosud u nás nikdo nereklamoval žádnou židli ze skupiny THERAPIA po zaběhání.

Tedy né, že bychom neřešili žádné závady při přejímání od výrobce, při předávání zákazníkům, dokonce se projevilo několik závad až při používání u zákazníka, ale to se vše vyřešilo, řekněme do týdne (v záběhu). Potom už neměl NIKDO z našich zákazníků NIKDY (tedy alespoň do 3.7.2010) žádný problém (nebo se nám nesvěřil) – a to jsme jich prodali stovky!!!

To nemůžeme tvrdit o žádné jiné židli (snad s vyjímkou několika druhů židlí zahraniční /západní/ provenience – ale těch jsme neprodali stovky, takže ze statistického pohledu nemůžeme nic relevantního uvádět).

Je to neuvěřitelné, nepochopitelné, nepravděpodobné – asi jako kdyby po Severojižní magistrále neprojelo 10 minut žádné auto ;-)

LD Seating opět posunul laťku v ergonomii v ČR výrazně kupředu – M1 se klaní ;-)

Získal tím výrazný náskok, i když se nám zdá, že si to ne každý uvědomuje. Jde o to, že LD Seating (výrobce židlí) sehnal (a nabízí už u několika židlí a budou přibývat další – implementace do stavajících židlí není zcela triviální) novou synchronní mechaniku a 3D područky.

mechanika SYS mechanika SYS new

Nová synchronní mechanika “SYS new” se liší od všech v současné době nabízených mechanik na českém trhu OBROVSKÝM rozsahem zádové pružiny. Podle našeho odhadu ji utáhnou drobní lidé už od 40kg a “mackové” se 140kg by stále ještě neměli padat dozadu. Vypadá to jako samozřejmost, ale není tomu tak. “Lehké” ženy a děti mívají u většiny židlí problém s překonáním síly přítlaku zádového opěráku často už od 60kg. Na opačné straně nabízíme např. židli ST mr.24 s nosností do 200kg, ale maníky se 120kg už zádový opěrák neudržel – nezbylo jim, než mechaniku zamykat, ale tím ji degradovali prakticky na křeslovou mechaniku.

Háček je v tom, že LD Seating (a ostatní výrobci samozřejmě také) to nikde nepíše, takže obchodníci, natož zákazníci, většinou o tomto problému ani neví, natož aby znali řešení. LD Seating dokonce ve svých materiálech (cenících, katalozích) nerozlišuje mezi starší mechanikou SYS (od cca 60 do 100 kg) a novou SYS new – to slůvko “new” jsme přidali my ;-) Nová mechanika SYS new je dostupná ke dnešnímu dni u těchto židlí: židle LYRAžidle LASERžidle WEB. Připravuje se u STORM, TEO, ZETA a TANGO.

Doporučujeme tedy striktně u LD Seating tyto 2 mechaniky rozlišovat. A aby byla ještě větší legrace, tak výrobce připravuje modifikaci mechaniky “SYS new” bez kličky (s válcem), takže pak už je rozezná opravdu málokdo (je to potřeba kvůli kolizi kličky a pravé područky u některých modelů). Každopádně M1 je z nové mechaniky SYS new nadšená – neumíte si představit, jaké procento zákazníků u nás máme s těmi hraničními hmotnostmi…

Nové 3D područky BR-210 jsou geniální ze dvou důvodů – zamykatelným pohybem podloketníků v ose x a y a nízkou cenou.
Nezamykatelnost předchozích područek na českém trhu našim zákazníkům dost vadila při vstávání a vůbec při manipulaci s židlí.
A mít možnost s podloketníky pohybovat k sobě zase ocení ženy a drobní kluci s menšími rameny.
Navíc jsou tyto podloketníky z měkčího PUR.
V této chvíli je lze montovat na židle LYRA CLICKLYRATEOZETA,WEBLASER. Připravuje se STORM a TANGO. Nabízeli jsme už dávno podobně chytré područky, jenže k německé židli za 32k ;-)
Všechno, co tady blábolíme, může laikům připadat jako jazyk mimozemšťanů, ale věřte, denně nám zákazníci se zdravotními potížemi (tzv. počítačoví maniaci) náš názor schvalují a všemožně nás podporují :-)

Stalo se: Jsme pravděpodobně jediná prodejna ergonomických židlí v ČR, co má otevřeno i v neděli!

Čekali jsme, až poslední mohykán v neděli zavře, abychom otevřeli my. Stalo se. Nobl Praha ode dneška přestává v neděli prodávat. My nastupujeme na jeho místo ;-)… 7x týdně i ve svátky! Otevírací doba – kancelářské židle Praha – M1 Aréna.


M1čka pracuje i v neděli

Ostatní jsou evidentně za vodou ;-)…

Kupujte dotovanou židli THERAPIA MEDI, dříve než si to výrobce rozmyslí! ;-) Je totiž levná, sledujte:

Podle našeho názoru u této židle výrobce podstřelil cenu – vždyť nejpodobnější židle THERAPIA® se speciálními terapeutickými vlastnostmi je židle THERAPIA BODY M, která je mnohem dražší – tak neváhejte ;-)

Židle THERAPIA MEDI má sedákterapeutické židle THERAPIA BODY (což je podle našeho skromného názoru nejlepší sedák na světě)! Za tu cenu (viz. ceník THERAPIA MEDI) např. model 9351 se synchronní mechanikou, výškově nast. opěrákem, 4D područkami, chromovými kovy a 5-ti letou zárukou nemá mezi židlemi THERAPIA konkurenci.

Tato židle je hlavně skvělá pro ty, co trpí skoliózou páteře. Dokonce je to jediná THERAPIA, která je pro tyto lidi vhodná – nemá totiž na opěráku “svislý válec”, na který jejich prohnutá páteř příliš “nepasuje”. Je ovšem vhodná i pro ty zdravější z nás, kteří nesedíme příliš hodin v kuse – nonstop sedící si samozřejmě zaslouží židli THERAPIA SuperBODY.

Nenechte se zmást názvem řady MEDI – je z doby, kdy existovaly pouze bílé modely do zdravotnictví. Díky velkému zájmu byly však přidány i “civilní” barvy do kanceláře ;-)

Konec bolesti rukou od myši za pomoci Velryby II. Máme první důkaz! ;-)

Syndrom karpálního tunelu je problém, který trápí nemálo nás, co pracujeme u počítače. Pro ty je tuergonomická myš Velryba II.Začněme slovy našeho prvního “pacienta” syna majitele firmy Kancelářský nábytek M1, s.r.o, studenta Tomáše, pracujícího 10 hodin denně na PC:

“Když jsem myš poprvé zkusil, pochopil jsem, že mírné naklonění ruky a opora celé dlaně může člověku se Syndromem karpálního tunelu pomoci. Přesto mi vadilo jak nepohodlně se myš v ruce drží. Přeci jen je to nezvyk – pohybovat celou rukou místo zápěstí.

Přes neutuchající bolest v ruce jsem se ale rozhodl, že tomu dám šanci. Dlouho jsem si zvykal na nepřítomnost kolečka (nahrazeno joystickem) a dlouho mi trvalo,než jsem pochopil, jak je podstatné u Velryby nastavit si správně výšku područky,stolu a židle (v M1 na požádání vysvětlí).Poté, co jsem už měl vše nastavené správně jsem se dočkal doslova zázraku: … Pokračování celého článku a podrobnosti o Velrybě II

Po 15 letech konečně vítězí zdravé sezení (zdravý rozum) !!!

Když jsme o prázdninách začali z Kancelářského nábytku M1 vytvářet “M1 Arénu”, měli naši dva velcí rivalové židle THERAPIA SuperBODYžidle SuperSTORM vyrovnané skóre. Když se ale teď výrobce THERAPIA SuperBODY (PROWORK) dozvěděl, že jeho židle začíná drtit SuperSTORMa, “ukecal” nás ke změně výsledkové tabule (snad po nás nebude chtít, abychom z toho udělali online-výsledky :-)

Oficiálně tedy vyhlašujeme, že THERAPIA SuperBODY v tuto chvílí vede vůči SuperSTORMu5:1 !!!! UPŘÍMNĚ GRATULUJEME a doufáme, že jí (a jejímu výrobci) to nevleze do hlavy ;-)

O M1 Aréně nově na

arena.m1.cz

Přednášky o ergonomii nově v prostorách pražské M1 Arény!

Každou sudou hodinu můžete absolvovat přednášku na téma 10 zásad ergonomie sezení (aneb jak zdravě sedět na židli) s reálnými židlemi v prostorách pražské M1 Arény

Hodí se to zejména pro ty, co neradi čtou naši Ergonomickou encyklopedii, kde je tato přednáška napsána poněkud sušší formou ;-)

Budeme se na vás těšit…

V Praze nově otevřeno i v neděli, tj. 7x týdně od 10 do 20 hodin!!!

Skoro jako u Alza.cz – naši zákazníci jen vstávají o něco později ;-) Už jste se k nám občas nevešli, tak vás musíme trochu “zředit”, abychom nemuseli zavádět pořadník ;-) Prosíme tedy, nechoďte všichni v sobotu – nějak se dohodněte :-)

Více zde: kontakt na kancelářské židle u M1 – Praha.

Encyklopedie ergonomie je spuštěna! První testovací verze je již venku..


Dlouho jsme váhali, jestli vám máme dát k dispozici již testovací beta verzi Encyklopedie ergonomie, ale máme z ní takovou radost, že jsme to nevydrželi   :-).

Zkuste ji a NEpište nám její vady – my je vidíme, víme že je to teprve na 10% hotové. Je před námi ještě plno práce…

Laskavý čtenář by proto měl Ergonomickou encyklopedii číst a hodnotit výše popsanou optikou ;-)

www.ergonomicka-encyklopedie.cz

První Therapia® Euforia dorazila do Prahy! Speciálně jen v M1!


Asi nejlepší židle pro ženy roku 2010, která je už tak extrémní mutací zdravotní židle THERAPIA® BODY, že jsme jí raději nazvali Therapia® EUFORIA.

Co říkáte například na její opěrák, líbí se vám? :-)

Nestyďte se a povězte nám na ni svůj názor na Facebooku

Je to absolutní novinka ze začátku března 2010, proto nás omluvte, že o ní nikde jinde není ani zmínka. Pracujeme na tom ;-)

Konečně levná Therapia® pro firmy s desítkami zaměstnanců.

Nejzajímavější na ní je to, že ačkoliv nemá podhlavník ani područky, je stále ergonomičtější než většina dražších židlí…

Výhoda této židle pro firmy – Therapie ENERGY – jeta, že nejdříve firma koupí zaměstnancům levnou verzi bez podhlavníku a područek a po několika měsících jim to dokoupí. (Nebo si to zaměstnanci koupí za své – což je v Praze obvyklé ;-)…

Řeč je o: židle pro firmy – Therapia Energy

První podnožka pro chlapy je na světě!

A dnes už i pro ženy, které sedí na židli THERAPIA s roztahovačem nohou ;-)

Už příliš dlouho byli muži nuceni na podnožkách dávat nohy k sobě, což je samozřejmě štvalo. Tlačili na nás tak dlouho, až jsme přinutili výrobce židlí THERAPIA udělat podnožku pro muže.

Má rozměry 600 x 450 mm a oproti běžným 450 mm na šířku je to bomba!

Dokonce není jen pro muže. Jelikož zdravotní židle THERAPIA® BODY nutí člověka roztahovat nohy (ty se pak lépe prokrvují), tak i ženy, které potřebují podnožku a chtějí ji zároveň použít s BODYnou, musí nutně sáhnout po podnožce pro chlapy!

Řeč je o: široká podnožka PW 1004

Nové geniální židle pro lékaře a sestry!

Lékařské židle THERAPIA® MEDI jsou geniální proto, že dostaly od židle THERAPIA BODY její veliceergonomický (dokonce příjemný) sedák.Jsou malé (mají většinou málo místa)a levné (mnohem levnější než ostatní židle THERAPIE).

Řeč je o: lékařské židli THERAPIA MEDI

Další přemluvený dodavatel, který nám vyrábí židle ergonomičtější, než zbytku světa!

Tím se ALBA stává již 3. výrobcem,který nám vyšel vstříc a začal pro nás židli dělat ergonomičtější ;-). Tímto firmě ALBA ČR znovu velice děkujeme.

Jedná se o židli AT VISION a není to vůbec nová židle, nový je náš úspěšný zásah do výroby. Dříve jsme jí prodávali jako židli pro vysoké chlapy – má totiž hodně nastavitelný opěrák (do veliké výšky) a sedákse dá vysunout tak, že i ty největší chlapi mají podepřená stehna. Po 2 letech jsme ale konečně přemluvili fabriku ALBA ČR (resp. jednoho jejich šikovného pána), aby pro nás do opěráku montovalibederní podpěru.

Řeč je o: ergonomické židli AT VISION šéf

M1 Aréna je už i na Facebooku !

Má to jednu obrovskou výhodu. Když se totiž přihlásíte na vás účet a klepnete na naší Facebookové stránce na “Chci sestát fanouškem” budou se vám na zdi objevovat aktuality z M1 Arény a nebudete tak muset pořád koukat na stránku Novinky jestli už jsme nepřišli s tím nápadem, na který tolik čekáte ;-).

M1 Aréna na Facebooku

Rychlé odkazy: nahoru ^
židle THERAPIA SuperBODY, židle SuperSTORM, ergonomické židle, zdravotní židle, kancelářské židle, kancelářská křesla, jednací židle, lékařské židle, průmyslové židle, dětské židle, elektricky výškově stavitelné stoly, multisedáky - lavice, ostatní sedací nábytek, ergonomické a PC doplňky, věšáky, konferenční stolky, elektro doplňky, ostatní doplňky, ergonomie, čtěte jako 1., kancelářské židle Praha , kancelářské židle Teplice, kancelářské židle Litoměřice,

© Kancelářský nábytek M1, s.r.o., všechna práva vyhrazena.