Novinka: Akce “TOYOTA”

16.11.2010 21:34

Akce “TOYOTA”

Jsme sice malá firmička, ale už svoláváme zákazníky stejně jako velké automobilky – to jsme dopadli… :-) :-)

Tímto bychom rádi oznámili všem majitelům židle Therapia MAXI a Therapia BODY COMFORT skutečnost, že mohou mít z výroby chybně namontovanou jednu nebo obě područky k sedáku židle. Není to sice závada na bezpečnosti, ale z ergonomického a estetického hlediska by to mohlo malinko vadit.

a) Je-li jen jedna područka chybně namontována, je pak její podloketník o cca 1 cm výš a dál od trupu.

b) Jsou-li obě područky chybně namontovány, je pak vzdálenost podloketníků zbytečně veliká (područky jsou při pohledu zepředu jakoby do písmene “V”).

Následuje jednoduchý návod jak zjistit, zda-li jste i Vy obětí technické závady (viz 2 obrázky)


Therapia BODY Komfort

Therapia MAXI
  1. Položte židli na zem na její záda – pozor ať si nezničíte aretaci opěráku – kuličku předem zasunout!!!
  2. Všimněte si černých “zkroucených” plechů (od bodu A do B), které spojují područky s mechanikou židle. Zaměřte se na oblast v kroužku.
  3. “Zkroucený” plech je na levé produčce levý a obráceně – to fabrika zvládá bez chyb, jinak by područka mířila dopředu místo dozadu – to je nepřehlédnutelné. Ale “zkroucený” plech lze otočit kolem osy X o 180 stupňů – to už lze snadno přehlédnout. A pravě takové dva případy (kdy byla pouze jedna područka namontována špatně) jsme odhalili. Jenže než jsme si tuto problematiku uvědomili, prošlo nám rukama možná k zákazníkům takových případů víc – s jednou područkou špatně i s oběma spatně.
  4. Porovnejte, prosím, svou levou područku s obrázkem SPRÁVNĚ a ŠPATNĚ. Odpovídá-li Vaše situace obrázku ŠPATNĚ, snadno to lze napravit svépomocí.
  5. V takovém případě pomocí imbusového klíče vyšroubujte zcela šroub B, poté tahem za plastovou krytku (spolu s trubkou područky) ve směru osy X oddělte područku od “zkrouceného” plechu. Potom vyšroubujte ruční šroub A, zkroucený plech otočte okolo osy X o 180 stupňů a vše zas namontujte v opačném pořadí nazpět.
  6. Nezvládnete-li bod 5 sami, vyšroubujte jen ruční šroub A a přineste celou područku k nám – opravíme Vám to na počkání ;-)
  7. To samé samozřejmě platí i pro pravou područku.

Omlouváme se za nás i za výrobce a stydíme se, že jsme na to nepřišli dřív (na naši obhajobu snad jen: ostatní o tom zřejmě nemají ani potuchy :-)