Novinka: LD Seating opět posunul laťku v ergonomii v ČR výrazně kupředu – M1 se klaní ;-)

13.06.2010 22:26

LD Seating opět posunul laťku v ergonomii v ČR výrazně kupředu – M1 se klaní ;-)

Získal tím výrazný náskok, i když se nám zdá, že si to ne každý uvědomuje. Jde o to, že LD Seating (výrobce židlí) sehnal (a nabízí už u několika židlí a budou přibývat další – implementace do stavajících židlí není zcela triviální) novou synchronní mechaniku a 3D područky.

mechanika SYS mechanika SYS new

Nová synchronní mechanika “SYS new” se liší od všech v současné době nabízených mechanik na českém trhu OBROVSKÝM rozsahem zádové pružiny. Podle našeho odhadu ji utáhnou drobní lidé už od 40kg a “mackové” se 140kg by stále ještě neměli padat dozadu. Vypadá to jako samozřejmost, ale není tomu tak. “Lehké” ženy a děti mívají u většiny židlí problém s překonáním síly přítlaku zádového opěráku často už od 60kg. Na opačné straně nabízíme např. židli ST mr.24 s nosností do 200kg, ale maníky se 120kg už zádový opěrák neudržel – nezbylo jim, než mechaniku zamykat, ale tím ji degradovali prakticky na křeslovou mechaniku.

Háček je v tom, že LD Seating (a ostatní výrobci samozřejmě také) to nikde nepíše, takže obchodníci, natož zákazníci, většinou o tomto problému ani neví, natož aby znali řešení. LD Seating dokonce ve svých materiálech (cenících, katalozích) nerozlišuje mezi starší mechanikou SYS (od cca 60 do 100 kg) a novou SYS new – to slůvko “new” jsme přidali my ;-) Nová mechanika SYS new je dostupná ke dnešnímu dni u těchto židlí: židle LYRAžidle LASERžidle WEB. Připravuje se u STORM, TEO, ZETA a TANGO.

Doporučujeme tedy striktně u LD Seating tyto 2 mechaniky rozlišovat. A aby byla ještě větší legrace, tak výrobce připravuje modifikaci mechaniky “SYS new” bez kličky (s válcem), takže pak už je rozezná opravdu málokdo (je to potřeba kvůli kolizi kličky a pravé područky u některých modelů). Každopádně M1 je z nové mechaniky SYS new nadšená – neumíte si představit, jaké procento zákazníků u nás máme s těmi hraničními hmotnostmi…

Nové 3D područky BR-210 jsou geniální ze dvou důvodů – zamykatelným pohybem podloketníků v ose x a y a nízkou cenou.
Nezamykatelnost předchozích područek na českém trhu našim zákazníkům dost vadila při vstávání a vůbec při manipulaci s židlí.
A mít možnost s podloketníky pohybovat k sobě zase ocení ženy a drobní kluci s menšími rameny.
Navíc jsou tyto podloketníky z měkčího PUR.
V této chvíli je lze montovat na židle LYRA CLICKLYRATEOZETA,WEBLASER. Připravuje se STORM a TANGO. Nabízeli jsme už dávno podobně chytré područky, jenže k německé židli za 32k ;-)
Všechno, co tady blábolíme, může laikům připadat jako jazyk mimozemšťanů, ale věřte, denně nám zákazníci se zdravotními potížemi (tzv. počítačoví maniaci) náš názor schvalují a všemožně nás podporují :-)