Klady a zápory - kancelářská židle AT VISION
(neboli odchylky od ergonomického normálu či ideálu)

Titulní stránka

< zpět na kancelářskou židli AT VISION a další

KLADY
- je to jedna z mála židlí s podhlavníkem, které vyhovují (s výhradami) i vysokým chlapům
- opěráková pružina je tak slabá, že i ženy pod 50 kg se mohou pohodlně opřít do polohy "ležet" - nejinteligentnější mechanismus UP-DOWN (zádový opěrák se před nejvyšší polohou, kdy už padá dolů, vždy povinně zastaví v předposlední poloze)
- lze ji zařadit mezi UNIVERZÁLNÍ ŽIDLE
- lze opěrka hlavy s velkým zdvihem
- veliký a pohodlný sedák (s extrémně velkým posuvem zdarma - takže vyhovuje všem postavám) a zádový opěrák (opět s velkým zdvihem)
- dlouhá záruka

ZÁPORY
- příliš malé vydutí bederní podpěry AKTUALIZACE 3.2.2010: Přemluvili jsme výrobce, aby nám do židle dával větší bederní opěru - 3 roky nám to trvalo! A dnes máme k dispozici výběr ze tří: 3 cm navíc, 2 cm navíc nebo nic :-)
- slabá pružina, vracející opěrák do svislé polohy - těžší postavy než cca 90 kg (většina velkých chlapů) padají dozadu - lze to sice řešit zamknutím ve správném úhlu, ale to zase není zdravé ;-)
- celá židle je o něco hlučnější - vyluzuje pri pohybu nepříjemné zvuky, neznamená to sice, že se brzy rozpadne, ale... :-)
- zádový opěrák je od bederní opěry až nahoru špatně konstruovaný - totiž konkávní ve svislé i vodorovné rovině řezu

POZNÁMKY
- opěrka hlavy se může někomu jevit příliš vzadu, je stavěná pro relaxaci, né pro praci vleže (bude-li zájem, můžeme to snadno řešit přídavným polštářkem - viz. tunning)

----------------------------------------------
Klady a zápory jsou vždy relativni, tzn. jsou vztažené k ostatním židlím stejného typu a cenové kategorie.
Navíc zůstane toto hodnocení vždy subjektivní, i když se snažíme, aby shrnovalo názory co nejvíce odborníků.
Také je třeba si uvědomit, že kromě standardních postav, máme mnozí z nás i různé rozměrové odchylky. Takže určitá židle, pro někoho absolutně nepoužitelná, může být pro jiného pravým pokladem... A právě tyto informace by mohly tápání ulehčit.