Na titulní stránku
www.m1.cz

 Kancelářská ergonomická židle-křeslo ECO

< zpět na kancelářskou židli ECO a další

ECO vlastně není ani židle, ani křeslo. Skoro bychom řekli, že si od každé vzala to nejlepší.  Považujeme ji zatím za nejergonomičtější židli v našem M1 sortimentu.

Je vybavena křeslovou (houpací) mechaniku, tedy pevný (ale nastavitelný) úhel mezi sedákem a opěrákem, avšak jak sedák tak opěrák mají navíc vlastní kloub, díky kterému se na ní můžete hýbat ještě více, než na klasické synchronní mechanice.

Zdá se nám, že jí v našem sortimentu zásadně konkuruje jen česká THERAPIA, ale to pouze ve vzpřímené poloze v sedě.

3 polohy sezení na křesle-židli ECO - unikát!

Modely ECO obsahují mechanismus se čtyřmi klouby otáčení  umožňující 1) sedět jako na normální židli, 2) ležet, jako na většině moderních lehátkových židlí, či 3) balancovat ve vzpřímené poloze jako na balóně (neboli rajtovat jako na koni). V každé poloze jsou záda plně opřena v ergonomickém postavení zad, zatímco nohy jsou stále na podlaze. Toto dovoluje, aby tělo bylo uvolněné a nebyly stlačovány dýchací cesty a krevní oběh.

Sezení

Toto je standardní poloha při sezení v kanceláři. Při správně nastavené hloubce sedáku, výšce opěráku, výšce područek a vydutí bederní podpěrky tělo odpočívá a není zbytečně zatěžováno, v této pozici se tedy ECO chová jako normální křeslo.

 

Ležení

Při poloze v leže je úhel mezi trupem a stehny zcela otevřen (až 150°) a dovoluje páteři příjemné narovnání a uvolnění cest dýchacích a krevních. Je to díky dvěma unikátním kloubům. Díky zádovému kloubu, který je zcela volný, můžete páteř neustále protahovat vlněním stejně tak, jak to děláme při ranním protahování. Sedákový kloub (při odemčení) navíc dovoluje natáhnout nohy přitlačením kolen k zemi. V této poloze tělo dokáže být v tak protažené poloze jak na kancelářských židlí.

 

Rajtování - vzpřímené sezení (jako na balóně)

Díky sedákovému kloubu a jeho zamknutí umožňuje tato pozice "rajtovat" na sedáku jako na koni, takže jsou páteř a nohy prohnuty do další neocenitelné pozice a tělo je tak neustále vystavováno změnám. Podobá se to sezení na gymnastickém míči s výhodou, že můžete měnit snadno výšku. V této poloze je vhodný výškově nastavitelný stůl, který se v ČR zatím bohužel nerozšířil (narozdíl od Německa, či Švédska).

 

Stání

Stání při práci je velice doporučována poloha, kdy je celá kostra v její nejpřirozenější poloze. K tomuto doporučujeme výškově nastavitelný stůl, který se v ČR zatím bohužel nerozšířil tolik jako ve vyspělých evropských zemí. Samozřejmě to není poloha na celý den. Je potřeba zdůraznit, že jsme v M1 zásadně proti výškově stavitelným stolům na ruční kliku (na rozdíl od elektrického motoru), protože se potom člověk nikdy nedonutí stůl několikrát za den zvedat.

 

 

Verze s neděleným sedákem

ECO 50
vhodné pro ženy
(je celkově menší)

ECO 55
vhodné pro muže

 

Verze s děleným sedákem (doporučujeme!)

ECO 50 Sit-up
(angl.Sit-stand)
ve verzi s dřevem, nebo plastem

ECO 55 Sit-up
(angl.Sit-stand)
ve verzi s dřevem, nebo plastem

 

Příslušenství

Podhlavník

K dispozici je verze s/bez boky z bukového dřeva. Nastavitelný je až do 18 cm. Vršek se dá otáčet (pohyb připomíná "vačku"). K dostání je také lehce upravený podhlavník posunutý o 4 cm dopředu.

Područky

Konstrukce područek je dělána z profilu ze dvojeného hliníku. K dispozici je buď povrch z tvrdého bukového dřeva, nebo z lisovaného plastu. Vrchní část područek se dá celkově posouvat o 7 cm dopředu a dozadu )dá se tedy zajet až ke stolu) a dají se otáčet o 25°.

Vzdálenost područek od sedáku je:
ECO 50: 11-21cm
ECO 55: 14-26cm

Vzájemná šířka: 18-31cm a šířka: 35-50cm.

Kříž

Je k dostání v černém epoxidovém laku, nebo v leštěném hliníku.

Kolečka

K dispozici jsou kolečka na koberec i hladkou podlahu.

Píst

Plynový píst je zasazen do ocelového vnějšku. Výškový rozsah je měnitelný pomocí 3 druhů pístů:

Standardní (41 - 56 cm)
Vysoký (45 - 67 cm)
Extra vysoký (56 - 77 cm)

Bederní podpěra

Za příplatek je možné dostat nafukovací bederní podpěru. Tato podpěrka se skládá ze dvou spojených vaků ve tvaru ledvin, které kompenzují tlak na obou stranách při pohybu těla z jedné na druhou stranu.

Rozměry

  výška sedáku hloubka sedáku úhel sedáku rozměry sedáku rozměry opěráku
ECO 50 41 - 56 36 - 47 +16°- -17° 40 x 46 40 x 49
ECO 55 41 - 56 40 - 50 +16° - -17° 44 x 50 47 x 55