Klady a zápory - kancelářská židle M1 ENJOY FULL MESH
(neboli odchylky od ergonomického normálu či ideálu)

Titulní stránka

< zpět na kancelářskou židli M1 ENJOY FULL MESH a další

KLADY
- dobře tvarovaná (velký poloměr zakřivení) a výrazná bederní opěra
- síťovaný sedák v létě lépe klimatizuje dotykové plochy lidského těla
- síťovaný sedák je hygieničtější (roztoči...)
- na židli se síťovaným sedákem má Enjoy (na rozdíl od mnoha ostatních) pohodlný sedák i pro větší postavy (s větším z . . . . .)
- pro menší postavy lze posunout sedák dozadu
- úžasně velký úhel sklonu zádové opěry (větší než např. OP SIRIUS a AN ERGOHUMAN od stejného výrobce, ačkoliv má stejný sedák i mechaniku - opěrák je totiž spojen s mechanikou pod větším úhlem a v horní části má výrazně jiný=vhodnější tvar)

ZÁPORY
- spojení mechaniky se zádovým opěrákem je konstrukčně nedokonalé - u této výrazně lehátkové židle, je provedeno POUZE 2 ŠROUBY!!! Umíte si představit jejich namáhání? To znamená, že prakticky jakýkoliv bežný (nad 70 kg) nebo divočejší člověk je schopen je v lehátkové pozici přetrhnout. A naše zkušenost to bohužel potvrzuje.
- síťovaný sedák vnímají některé ženy (s horší termoregulací - mají přece jen slabší srdce než chlapi a menší objem krve) jako příliš chladivý - tento problém zcela odpadá u židle M1 ENJOY HALF MESH s klasicky čalouněným sedákem
- síťovaný sedák vždy rozkládá tlak hůř něž klasické čalounění - po dosednutí se totiž vytvoří jakási mísa, kde největší tlak je na okrajích... a nikdo neví, co to udělá s pánevními kostmi za 20 let - většina zákazníků tvrdí, že čalouněný sedák je pohodlnější
- područky jsou spojené se sedákem a zbytečně vpředu - někdo může mít pocit, že při ležení má lokty daleko od područek (o 2 cm je lze posunout dozadu pouhým přehozením hliníkových držáků - viz náš tuning)
- područky mohou být i v nejnižší poloze pro někoho příliš vysoko
- mechanika UP DOWN (výškové nastavení zádového opěráku - z nejvyšší polohy spadne dolů a pak zase lze zvedat) má tu známou nepříjemnou vlastnost, že při správném sezení až vzadu, se při vstávání může snadno dát opěrák do pohybu vzhůru a tím příjdeme o své nastavení výšky - dodejme, že málokdo sedí správně vzadu, takže se o tom ani nikdy nedozví - a je pravdou, že naši zákazníci toto nepotvrzují, i když jim to předvedeme ;-)
- zuby hřebenu, do kterých zapadá západka posuvu sedáku, jsou větší než vlastní západka - způsobuje to nepříjemné "cukání" sedáku (ale není to na závadu funkčnosti)

----------------------------------------------
Klady a zápory jsou vždy relativni, tzn. jsou vztažené k ostatním židlím stejného typu a cenové kategorie.
Navíc zůstane toto hodnocení vždy subjektivní, i když se snažíme, aby shrnovalo názory co nejvíce odborníků.
Také je třeba si uvědomit, že kromě standardních postav, máme mnozí z nás i různé rozměrové odchylky. Takže určitá židle, pro někoho absolutně nepoužitelná, může být pro jiného pravým pokladem... A právě tyto informace by mohly tápání ulehčit.