Kancelářská židle ST mr.24
s volitelnou opěrkou hlavy

Titulní stránka • křeslo je konstruováno pro hmotnost uživatele až do 200 kg
 • similární mechanika včetně nastavitelné síly přítlaku opěradla na záda (silnější sada pružin)
 • výškové nastavení sedadla pomocí Sedo-liftové mechaniky (pruží i v nejnižší poloze)
 • 4D-područky s podpěrkami potaženými měkkým (no zas tak moc měkký není ;-) plastem nebo kůží (bez molitanu) s možností aretace v každé nastavitelné poloze
 • vysoké opěradlo s výškově a hloubkově nastavitelnou lordózní podpěrou
 • sklon opěradla až do 32° je téměř plynule nastavitelný
 • posuvné sedadlo do hloubky o 60 mm, již v základním provedení
 • ochrana hran polštářů sedadla a opěradla pomocí obepínajícího plastového rámu
 • pětiramenné aluminiové podnoží v práškové černé barvě, volitelně též v leštěném nebo v chromovaném aluminiu
 • kolečka v chromovaném provedení při chromovaném podnoží
 • volitelná komfortní, výškově resp. výškově a sklonově nastavitelná podpěrka hlavy v kůži, resp. v černé imitaci kůže

  V tuto chvíli - po mnoha letech hledání - se nám tato židle jeví jako jedna z nejvíce zátěžových a přitom i nejvíce ergonomických lehátkových židlí (tj. s velkým sklonem zádové opěry) z těch, které nám prošly rukama a stojí kolem 30 000.- Kč.

  Ačkoliv je tato židle na první pohled dokonalá, přesto doporučujeme následující TUNING - UPGRADE: (Zapomeňte na to, že za cenu kolem 30 tisíc lze sehnat dokonalou židli s lehátkovou úpravou... ;-)

  M1-UPGRADE-14-22K: ČALOUNĚNÍ PODRUČEK (kůže)
  U židle mr.24 jsou područky relativně tvrdé - tvrzený PUR. Němci sice nabízejí za drahé peníze možnost potažení hovězí kůží, ale bez molitanu, takže výsledek je skoro stejně tvrdý. Naše vylepšení je tedy nasnadě - prototyp se osvědčil a sériová výroba čalounů s molitanem a kůží na fabrické područky už běží. Výhody čalouněných područek jsou kromě jejich měkkosti, také větší tření (v poloze vleže lokty nekloužou tolik dozadu) a v neposlední řadě i prakticky žádné riziko poškození stolové desky područkami. Nevýhoda tohoto čalounění je nemožnost pouhého dokoupení a nasazení na tovární područky. Buď musí M1 originální područky vyndat z krabice se židlí nebo musí zákazník područky oddělit ze smontované židle (což je zcela jednoduché), područky musíme dopravit k čalouníkovi, ten na ně odborně a napevno namontuje čalounění a pak musíme očalouněné područky dopravit zpět k židli. Z toho plyne, že nebudeme mít žádnou zásobu připravených područek k okamžitému odběru.

  M1-UPGRADE-14-35 a 14-35K: POLŠTÁŘEK POD HLAVU MIDDLE, TENKÝ (koženka nebo kůže)
  Při prvním zaklonění hlavy na této židli jsme zjistili, že pro dokonalou práci s PC vleže, tato židle požaduje ještě přídavný polštářek pod hlavu - aby bylo vidět na monitor a né na strop a protože tovární podhlavník (kat. č. 7006 - tj. 2D opěrka hlavy funkční) je relativně tvrdý. S polštářkem bude možno naštestí vleže i relaxovat - vzhledem k tomu, že pro práci je potřeba co nejtlustší a pro relaxaci - zaklánění hlavy - zase co nejtenčí, myslíme, že tlouštku trefíme (když se nám to podařilo hned napoprvé u židle XENON ;-) Slůvko MIDDLE představuje umístění "boule" na polštářku: střední boule = MIDDLE, o dalších verzích zatím neuvažujeme. Plánujeme prototyp.

  Další informace:
  - obecný popis
  - katalog a rozměry
  - návod k použití
  - certifikát
  - certifikát kvality
  - certifikát "zdravá záda"
   PDF  (46 kB)
   PDF  (809 kB)
   PDF  (168 kB)
   PDF  (138 kB)
   PDF  (388 kB)
   PDF  (678 kB)
  (česky)
  (německy)
  (česky)
  (německy)
  (německy)
  (německy)