Přehled THERAPIÍ:      THERAPIA BODY | THERAPIA MAXI | THERAPIA MINI | THERAPIA ENERGY-MINI | THERAPIA UNI Kancelářské židle u M1.cz
Titulní stránka
www.m1.cz

THERAPIA (BODY, ENERGY, ...)

kancelářská židle

AKTUALIZACE 21.12.2017
Židle THERAPIA prošla mohutnou revolucí. Ačkoliv byla tato microstránka extrémně přísnosná, začala být zastaralá. Rozhodli jsme se proto postupně veškeré nové informace vkládat na komplet novou stránku:
Nová ergonomická židle THERAPIA 2018

ergonomická židle pro zdravé sezení "par excellence"

zpět na další kancelářské židle v obsahu

Fotogalerie:

   
Dalších 194 fotek je
v naší největší galerii
židle THERAPIA BODY

 

Jednací otočná židle:
Popis židle THERAPIA® BODY nahoru ^

Unikátní ergonomická židle THERAPIA® BODY se speciálními terapeutickými vlastnostmi podporuje zcela novými prvky systém aktivního sezení.

OPRAVDU VÁS PŘINUTÍ SEDĚT ZDRAVĚ ;-)

Kancelářská otočná židle se čtyřmi bioaktivními zónami (zónové sezení) se synchronní mechanikou s nastavením síly protiváhy dle hmotnosti sedícího.

Má perfektní ergonomii, přesto jsme u ní vymysleli (a ve fabrice prosadili) již 11 zlepšováků. K tomu máme dalších 13 našich upgradů ;-).

V budoucnosti usilujeme o to, aby si člověk mohl navolit jak bude vypadat jeho "bodyna" podle jeho gusta ( posunutí sedáku, podhlavník, atd.) - něco jako stavebnice lego. Na výrobce je to už ale i tak od nás hodně tlaku a tak situace zatím vypadá tak, že je výběr z 5 základních modelů: S, M, L, XL a HYBRID. V praxi je u Therapie BODY možných cca 0,5 mil. konstrukčních kombinací.

Pro pochopení rozdílů jednotlivých modelů doporučujeme navštívit náš Ceník židle THERAPIA BODY, nebo rovnou naši prodejnu v Praze. Ceník je totiž tak složitý, že bez naší pomoci se v něm dá jen těžce zorientovat ;-).

Všechny modely mají ve standardní (bezpříplatkové) verzi posuvný sedák na pružinách, výškově nastavitelný opěrák mechanikou UP-DOWN a dostatečně silnou pružinu pro přítlak zádového opěráku. 2D nebo 4D područky stavitelné (PUR, či nadstandardní čalouněné). Atraktivní černý hliníkový kříž (lze i nahoře leštěný). Kolečka na měkkou či tvrdou podlahu s efektním otvorem uvnitř.

Typy čalounění:
Lze volit z čalounění jednobarevného "A", dvoubarevného "B" (sedák/opěrák), jednobarevného s odlišným lemem "7" (paspulí), nebo dvoubarevné s bodnami "8" (dotykové části jsou jinak zbarvené než bodny a záda).

A
(jednobarevné)
B
(dvoubarevné)
7
(sedák+opěra+záda/paspule)
8
(sedák+opěra/záda+bodny)

Za příplatek jsou také možné atypy:

M1 atyp:
kožený opěrák
M1 atyp:
inverzní opěrák
M1 atyp:
inverzní podhlavník
M1 atyp:
jiné čalounění
-

 

Je trvale k vyzkoušení na našem showroomu v Praze (celkem 20 nejdůležitějších modelů Therapie).

Nezapomeňte se mrknout na naši židli THERAPIA SuperBODY !!
THERAPIA SuperBODY je vlastně už úplně jiná židle než původní THERAPIA BODY ;-)

ZÁRUKA 5 LET!

Rozměry židlí řady THERAPIA BODY nahoru ^

Tabulka námi vymyšlená ;-), Kancelářský nábytek M1, s.r.o.

 

DLOUHÝ PÍST
výška sedáku
min 51 - max 65 cm

STŘEDNÍ PÍST
výška sedáku
min 48 - max 57 cm

KRÁTKÝ PÍST
výška sedáku
min 46 - max 53 cm

SEDÁK se standardními rozměry
OPĚRÁK se standardními rozměry *
-------------------------------------
SEDÁK standardně umístěn
OPĚRÁK standardně umístěn

THERAPIA BODY XL


THERAPIA BODY M
"XL" i "M" lze po změně pístu za příplatek
SEDÁK se standardními rozměry
OPĚRÁK se standardními rozměry
-------------------------------------
SEDÁK posunutý dozadu o 4 cm
OPĚRÁK standardně umístěn
"L" lze po změně
pístu za příplatek

THERAPIA BODY L* *
"L" lze po změně
pístu za příplatek
SEDÁK o 4 cm užší a o 4 cm mělčí
OPĚRÁK se standardními rozměry *
-------------------------------------
SEDÁK posunutý dozadu o 8 cm
OPĚRÁK posunutý dolů o 3 cm
"S" lze po změně
pístu za příplatek
"S" lze po změně
pístu za příplatek

THERAPIA BODY S * *

 Pozn.:   * kromě podhlavníku,    * * nové provedení (od 1.6.2009)
 Mechanika je u všech pracovních židlí (S, M, L, XL) stejná - tj. stejná je i síla zádové pružiny!
 Plynový píst lze při objednání za příplatek libovolně přehodit.


PROWORK UPGRADE (příslušenství od výrobce) nahoru ^

Ačkoliv je tato židle na první pohled dokonalá, přesto doporučujeme následující TUNING - UPGRADE: (Zapomeňte na to, že za cenu kolem 10 tisíc lze sehnat dokonalou židli... ;-)
Dobrá zpráva je, že tuningování (a především objevování chyb) první židle ( XENON) nám trvalo skoro 3 roky, kdežto u THERAPIA® BODY to už bylo jen 1 rok (přičemž chyby jsme objevili po pár týdnech :-)

Ceny jsou uvedeny na stránce PW THERAPIA BODY - ceník.

PW-UPGRADE-13-20 - TLUSTÉ ČALOUNĚNÍ PODRUČEK V KŮŽI
Čalounění područek do orig. potahu (pravá kůže), zvýšení o cca 2 cm - pár - pouze pro modely v potazích c. - implicitně v ceně.

 

PW-UPGRADE-13-22 - TLUSTÉ ČALOUNĚNÍ PODRUČEK
Tento Upgrade má hlavní smysl při použití tzv. "svislých područek" a to pro zvýšení těchto nízkých područek o cca 2 cm. Vedlejším efektem je změkčení sériově vyráběných, relativně tvrdých podloketníků. Lze to vyřešit jinými podloketníky a čalouněním molitanem a černou velice kvalitní německou umělou kůží. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné. Područky jsou potom správně vysoké, správně vzadu a jako bonus i pohodlnější!!! Pouze pro modely v potazích b.

 

PW-UPGRADE-13-24 - PODRUČKY 4D (čalouněné černou koženkou KX43)
Područky se otáčejí/posouvají ve 4 směrech (otáčejí se podle svislé osy, posouvají se vpřed a vzad, výškově a hloubkově se vysouvají). Uplatní se zejména u menších postav, které svými krátkými pažními kostmi nedosáhnou na područky (područky jim ruce lehce nenadzvedají). Mají ale jednu podstatnou nevýhodu oproti normálním svislým 2D područkám: jsou cca o 2 cm více vpředu a to je samozřejmě veliký ergonomický handicap. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

PW-UPGRADE-13-26 - PODRUČKY 4D (čalouněné do originálního potahu b. a c.)
Viz PW-UPGRADE-13-24 výše.  Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

PW-UPGRADE-13-30 - TLUSTŠÍ PODHLAVNÍK LARGE (+ 4CM) - měkčí
Jedná se o nový podhlavník, vyplněný tzv. "línou" pěnou (chová se trochu jako gel-kapalina), silnější o cca 4 cm. Při prvním zaklonění hlavy na této židli jsme totiž zjistili, že pro dokonalou práci s PC vleže, tato židle požaduje (především pro muže a silnější postavy) výraznější podhlavník - aby bylo vidět na monitor a né na strop a protože původní podhlavník je poměrně tvrdý. Doporučujeme ho těm, co mají hlavu relativně víc vpředu - např. lidem s větším množstvím tuku nebo svalů na zádech a také těm, co preferují práci v zakloněné poloze. S novým podhlavníkem bude možno naštěstí vleže i relaxovat - vzhledem k tomu, že pro práci je potřeba co nejtlustší a pro relaxaci - zaklánění hlavy - zase co nejtenčí, víme, že tloušťku trefit nebude jednoduché ;-)  Vyrábějí se již ale 3 provedení, takže snad si vybere každý. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

PW-UPGRADE-13-32 - STŘEDNÍ  PODHLAVNÍK MEDIUM  (+ 2CM) - měkčí
Oproti nejtlustšímu podhlavníku PW-UPGRADE-13-30 je tento tenčí o 2cm. Je stejně měkký, vyplněný tzv. "línou" pěnou (chová se trochu jako gel-kapalina). Hlavu tím pádem nestlačuje tolik dopředu a lidem, kteří nemají hlavu tolik již ohnutou dopředu vyhovuje více. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné. 

 

PW-UPGRADE-13-33 - ZÁKLADNÍ PODHLAVNÍK SOFT - měkčí
Oproti UPGRADE-13-30 je podhlavník SOFT menší o 4 cm, takže hlavu netlačí dopředu takřka vůbec. Každý má ale jinou postavu a tak se nedá říct, že by tento podhlavník byl lepší, či horší. Další info viz výše popsaný UPGRADE-13-30. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

PW-UPGRADE-13-41 - SEDÁK ZÁKLADNÍ - bez příplatku, standard
Všechny sedáky THERAPIA BODY mají 2 unikátní vlastnosti. Mají taškové pružiny umístěné v roštu pod zadnicí, do něhož zapadneme a klín nás udrží na místě. Vlastnost vyjíždění ze sedáku mají všechny synchronní mechaniky (pokusíme se tento jev popsat v blogu). Další vlastností je "useknutý" předem sedáku v místě pod stehny, který brání stlačovat stehna při zaklonění. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

PW-UPGRADE-13-42 - SEDÁK "U" (užší o 4 cm)
Tento je oproti standardnímu sedáku (PW-UPGRADE-13-41) užší o 4 cm. Má ale některé nedostatky, na kterých se pracuje. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

PW-UPGRADE-13-43 - SEDÁK "S" (užší a mělčí o 4 cm)
Sedák, který dříve byl určen pro děti, které už byli příliš veliké na židli THERAPIA MINI. Má ale některé nedostatky, na kterých se pracuje. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

PW-UPGRADE-13-45 - K OMFORTNÍ SEDÁK A 4D PODRUČKY
Komfortnější sedák s dvěmi vrstvami ocelových pružin a s čalouněnými 4D područkami. Lze jen jako set. Stále je to ovšem ale žhavá novinka a tak ji stále zkoumáme - znáte nás ;-)... Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

PW-UPGRADE-13-47 - SEDÁK DĚLENÝ - mechanický
Unikátní dělený antidekubitní sedák vyvinutý speciálně pro disabilní osoby. Možnost nezávislého nastavování sklonu pro levou a pravou nohu (odlehčení a přizvednutí) pomocí mechanismu přímo při sedu. Volitelný pro všechny modely BODY. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

PW-UPGRADE-13-48 - SEDÁK DĚLENÝ - AIR (vzduchový)
Unikátní dělený antidekubitní sedák vyvinutý speciálně pro disabilní osoby. Možnost nezávislého jemného nastavování sklonu hrany sedáku (přizvednutí) pro levou a pravou noHu pomocí AIR PUMPY přímo při sedu. Volitelný pro všechny modely BODY. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

PW-UPGRADE-13-52 - ARETACE VÝŠKY OPĚRÁKU
Tento zlepšovák doporučujeme nejvíc ze všech u této židle. Kdo totiž sedí správně (takových je nás ale poskrovnu ;-) zcela vzadu, tak při každém vstávání ze židle dojde k nadzvednutí opěráku až k jeho pádu do dolní polohy. Tento zlepšovák byl nejnáročnější ze všech, ale vyplatil se :-). Aretace je funkční mimo spodní polohu opěráku (tj. o 20mm výše) ! Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

PW-UPGRADE-13-54 - AIR PUMPA
AIR PUMPA = přifukování bederní opěry. Tím lze nastavit dokonalé prohnutí páteře pomocí manuální pumpy a vzduchového vaku. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

 

PW-UPGRADE-13-59 - RAMÍNKO NA SAKO (černé nebo chrom)
Automaticky v barvě područek a kříže. Opět je potřeba objednat UPGRADE již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

 

PW-UPGRADE-13-93 - KOLEČKA PRO MĚKKÉ PODLAHY
Tichá kolečka bez středu (černá) vhodná pro měkké povrchy podlah - implicitně v ceně . (sada 5ks)

 

PW-UPGRADE-13-95 - KOLEČKA PRO TVRDÉ PODLAHY
M ěkčená protiskluzová tichá kolečka bez středu s gumovým (šedým) nákružkem speciálně vyvinutá pro tvrdé povrchy podlah (sada 5ks).

 

 

M1 UPGRADE (náš tunning)

M1-UPGRADE-13-10 - MONTÁŽ  SVISLÝCH 2D PODRUČEK DOZADU O 3 CM
Dodatečné posunutí svislých područek o 3 cm dozadu. Není potřeba objednávat již při objednávání židle - dá se dodatečně namontovat.

M1-UPGRADE-13-11 - MONTÁŽ ŠIKMÝCH 2D PODRUČEK O 4,5 CM VZADU
/// Původně se jednalo o posunutí standardních chromovaných (šikmých) područek o 4,5 cm dozadu. Tento Upgrade je starší než nové "svislé" područky (u kterých jsou podloketníky automaticky o cca 7 cm více vzadu). Po jejich objevení se, ztratil tento trochu svůj význam. Trvá-li někdo ovšem na chromu, je víceméně nezbytný. Po dalších zkušenostech ale doporučujeme tento Upgrade všem, tzn. i u "svislých" područek. Je potřeba objednat tento tuning již při objednání židle - pozdější předělání není možné. /////

M1-UPGRADE-13-25 - 4D SVISLÉ PODRUČKY - chrom (čalounění černou koženkou)
Viz PW-UPGRADE-13-24. Liší se pouze v chromu.

M1-UPGRADE-13-27 - 4D SVISLÉ PODRUČKY - chrom (čalouněné potahem jako židle)
Viz PW-UPGRADE-13-26. Liší se pouze v chromu.

M1-UPGRADE-13-44 - SPECIÁLNÍ SEDÁK PRO ŽENY
Hodí se zejména pro ty, co si stěžují, že musí příliš roztahovat ruce (zvedat křídla) na normálním sedáku. Područky se totiž dostanou blíže k sobě. Je potřeba objednat tento tuning již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

M1-UPGRADE-13-50 - OPĚRÁK MONTOVANÝ V HORNÍ POLOZE
Tento standard je vhodný spíše pro vyšší postavy s vysokými obratli, protože je bederní opěrka již nebude tlačit na křížovou kost. Je bezpodmínečně nutný u PW-UPGRADE-13-45 - tento sedák je totiž o 50% tlustší, tím se opěrák jeví relativně niž. Je potřeba objednat tento tuning již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

M1-UPGRADE-13-51 - OPĚRÁK MONTOVANÝ V DOLNÍ POLOZE
Pro menší postavy, které mají bederní obratle níže, než vyšší je tento upgrade nezbytný. V standardním (vysoko montovaným) opěráku je totiž bederní vydutí tlačí příliš vysoko. Je potřeba objednat tento tuning již při objednání židle - pozdější předělání není možné.

M1-UPGRADE-13-56 - OPĚRÁK "ENERGY"
Je o 4 cm užší než standardní a vykrojený po vzoru "totemu".Hodí se prakticky jen k M1 UPGRADE 13-44 (sedáku "U"), čímž je židle celkově užší o 4 cm, takže člověk při opírání o područky nemusí tolik roztahovat ruce od sebe.

M1-UPGRADE-13-62 - ZMĚNA PÍSTU NA TYP "XL", NEBO "L"
Změna pístu: na typ XL, nebo L se hodí těm, co si například koupili židli s typem pístu S a rádi by seděli výše.

M1-UPGRADE-13-63 - ZMĚNA PÍSTU NA TYP "S"
Hodí těm, co si mají krátké nožky, takže se pístem L by je měli ve vzduchu.

M1-UPGRADE-13-65 - ZMĚNA PÍSTU U SEDÁKU "Komfort" NA TYP "L" (standard)
Tato volba  je potřebná z toho důvodu, že sedák "Komfort" je o 6 cm výš než standardní, takže s pístem XL by i ti vysocí nedosáhli na zem. Je to standardní řešení od výrobce u sedáku "Komfort". Není vhodné pro lidi s krátkými bércovými kostmi.

M1-UPGRADE-13-66 - ZMĚNA PÍSTU U SEDÁKU "Komfort" NA TYP "S"
Jelikož je sedák "Komfort" o 6 cm výš než standard, nižší postavy by se standardním pístem "L" nedosáhli na zem. V takovém případě je nutné použití této změny.

M1-UPGRADE-13-72 - ZMĚNA KŘÍŽE NA "Al leštěný", NEBO "černý"
Zákazníci nás častokrát žádali, aby ke svislým područkám (ke kterým se dodává černý kříž a které jsou černé) mohli mít Al leštěný kříž. Nyní už za příplatek mohou ;-).

M1-UPGRADE-13-96 - OBYČEJNÁ MĚKKÁ KOLEČKA SE STŘEDEM PRO TVRDÉ PODLAHY
M ěkčená protiskluzová tichá kolečka se středem s gumovým (šedým) nákružkem speciálně vyvinutá pro tvrdé povrchy podlah (sada 5ks).

M1-UPGRADE-13-70 a 13-70A - KŘÍŽ PRO VOZÍK (černý nebo leštěný Al)
Zvýší celou židli o cca 4,5 cm. Je nutný při použití UPGRADE-13-80, jinak nemá smysl. Většinou na skladě.


M1-UPGRADE-13-80 a 13-80A: VOZÍK POD NOHY (černý nebo leštěný Al)
Vyhověli jsme prosbám zákazníků, kteří pokukovali po vozíku (s teleskopickou spojkou k židli) k "chlapské" židli M1 XENON. Používá se při poloze VLEŽE, není určen pro polohu VSEDĚ. Vozík má uvnitř teleskopu pružinu, takže po zvednutí nohou se stáhne až k podvozku židle. Lze ho libovolně otáčet kolem židle. Vždy je nutno kombinovat s UPGRADE-13-70 a 13-90 (židle je pak vyšší o cca 3 cm) Podvozek je černý lak nebo leštěný hliník. Kupodivu až po mnohaměsíčním prodeji vozíků, nám došlo, že vozík má ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Totiž tím, jak vleže o něj opíráme nohy a jelikož on má v sobě pružinu, která tlačí proti nohám, nás vlastně tlačí do správné pozice v židli - neboli mít zadek až vzadu ;-) Jinými slovy, vozík trochu eliminuje nejhorší vlastnost synchronní mechaniky, totiž její snahu posouvat nám zadek dopředu. Škoda, že to funguje jen vleže-vsedě pomůže jen suchý zip mezi kůží zadnice a oblečením a další suchý zip mezi oblečením a sedákem židle :-D

M1-UPGRADE-13-90a a 13-90b: MALÁ KOLEČKA
Speciální menší kolečka pro židli (sníží židli o cca 1,5 cm) a větší kolečka pro vozík (lze vybrat na tvrdé nebo měkké podlahy). Tento UPGRADE je nutný pouze při použití UPGRADE-13-80, jinak nemá význam. Většinou na skladě. Upgrade 13-90a obsahuje 5 koleček pro snížení židle a upgrade 13-90b obsahuje 2 větší kolečka pro vozík.

Klady a zápory: nahoru ^

Klady:

Zápory:

Poznámky ke kladům a záporům

Klady a zápory jsou vždy relativní, tzn. jsou vztažené k ostatním židlím stejného typu a cenové kategorie. Navíc zůstane toto hodnocení vždy subjektivní, i když se snažíme, aby shrnovalo názory co nejvíce odborníků.

Také je třeba si uvědomit, že kromě standardních postav, máme mnozí z nás i různé rozměrové odchylky. Takže určitá židle, pro někoho absolutně nepoužitelná, může být pro jiného pravým pokladem... A právě tyto informace by mohly tápání ulehčit.

THERAPIA SuperBODY nahoru ^


aneb THERAPIA jak má být (aneb aneb SuperBODY už je zcela jiný druh židle, než byla THERAPIA BODY při svém narození)

"SuperBODY" je náš M1-čkový pracovní název plně vytuněné židle THERAPIA BODY, která je o tolik lepší, že máme chuť ji považovat za nový, samostatný druh židle (podobně, jako by v biologické evoluci šlo snadno odštěpit nový druh psa, kdybychom "odstranili" všechny rasy, kromě bernardýna a čivavy - které se spolu už nemohou křížit ;-)

Od svého uvedení na trh prošla THERAPIA BODY (i našim skromným přičiněním) složitým vývojem a my bychom tímto rádi poděkovali majiteli PROWORKu, ing. Havlenovi, který to naše kritizování původní THERAPIE a náš obrovský nátlak na změny nakonec ve zdraví přežil (jakože bez infarktu ;-).

SuperBODY obsahuje tyto tunningy (zlepšováky, upgrade, příslušenství...): SuperBODY je sice o "trochu" dražší, než její předek, ale je to skoro dokonalá ergonomická židle - neznáme na světě ergonomičtější. Podle nás je její nejbližší konkurent SuperSTORM (z hlediska poměru výkonu a ceny), ale nelze srovnávat jablka a hrušky.

Silně také zdůrazňujeme, že židli je potřeba vyzkoušet osobně (stejně jako je potřeba si změřit výšku stolu)!


Články:nahoru ^

Udržet dlouhodobě napřímení v poloze sed je pro člověka nemožné, proto se při delším sezení všichni nejrůznějším způsobem ohýbáme. Aby nás ohýbání nepřipravilo o zdraví potřebujeme pomůcku. Židle Therapia splňuje podmínky velmi kvalitního pomocníka.
Každý jsme trošku jiný a univerzální řešení neexistuje. Navzdory tomu se výrobci podařilo maximum, nastavit židli tak, aby byla tato naše odlišnost respektována v maximální míře.
Správně sedět nestačí k udržení zdraví, je to ale velmi správný začátek, bez něhož bychom zdraví udrželi jen velmi těžko.
Therapia jako jediná židle respektuje naši fyziognomii, nekomplikovaně, přirozeně a velmi citlivě a v tom spočívá její nejvyšší hodnota.

Zuzana Beranová fyzioterapeutka rehabilitace Zdravíčko Krnov, 2011

-------

Židle THERAPIA představují výborné ergonomické řešení pro občany, kteří většinu doby v práci stráví vsedě. Hlavní výhodou těchto ergonomických židlí je možnost individuálního vybavení a nastavení přesně podle konkrétních osobních potřeb jednotlivce, včetně úpravy velikosti sedadla podle fyzických proporcí dané postavy. Systém terapeutických biozón podepírající tělo podporuje efektivně krevní oběh a učí správnému dynamickému sedu, což je důležité zejména u dětí školního věku, kde je vysoké riziko vzniku vad držení těla a kde se fixují nesprávné návyky právě při dlouhém sezení. Naprosto výjimečné je, že terapeutické vlastnosti systému THERAPIA mohou využívat také senioři a osoby s disabilitou např. s různými omezeními motorickými (hemiparéza, paraparéza, omezení hybnosti nosných kloubů, stp těžkých polytraumatech), občané se skoliosou, hyperlordozou, hyperkyfozou apod. Mimo unikátní ergonomické vlastnosti velmi oceňuji, že systém THERAPIA byl vyvinut a je vyráběn českou firmou.

doc. MUDr. Olga Švestková, Ph.D., 2011

-------

Né, že by židlí THERAPIA® bylo málo druhů (jen u samotné Therapie BODY existuje cca 0,5 mil. konstrukčních kombinací). Naopak, dnes (30.4.2011) máme už k dispozici Therapii pro děti od cca 7 let až po seniory, pro uživatele od cca 20 kg do cca 100 kg, pro subtilní holky s úzkými rameny i široké chlapy a chybějící článek do 140 kg (pro dlouhány typu A. Lincolna a obry jako je G. Depardieu) je ve fázi prototypu těsně před sériovou výrobou.
Přesto jako zodpovědní obchodníci musíme občas prodat i jinou židli, než Therapii. Důvodů je více: např. abychom udrželi širší, aktualizovaný sortiment a rozuměli mu (někteří zákazníci nedůvěřují obchodníkovi s jedinou značkou zboží), abychom neztratili osobní kontakt s různými systémy židlí, abychom nebyli závislí na jediném dodavateli a v neposlední řadě - už to není vzrušující, jde to příliš snadno ;-)
Jenže máme s tím čím dál větší potíže: když totiž do Therapie na showroomu někoho posadíme, tak potom často odmítá další židle zkoušet - občas nám nezbyde, než k nim tahat zákazníka "násilím" :-)
Co více dodat...

Kancelářský nábytek M1, s.r.o., 2011

-------


Certifikáty a hodnocení: nahoru ^

Certifikát autorizovaného prodejce:

Zpráva o klinickém hodnocení židle:

Ochranná známka, vzor:


Ostatní: nahoru ^

 


Rychlé odkazy: nahoru ↑
ergonomické židle, kancelářské židle, kancelářská křesla, jednací židle, lékařské židle, průmyslové židle, dětské židle, elektricky výškově stavitelné stoly, multisedáky - lavice, ostatní sedací nábytek, ergonomické a PC doplňky, věšáky, konferenční stolky, elektro doplňky, ostatní doplňky, ergonomie, čtěte jako 1., kontakt - prodejna: Praha, Teplice, Litoměřice, THERAPIA SuperBODY, židle SuperSTORM