Kancelářská židle OP SIRIUS

Titulní stránkaV tuto chvíli (tj. asi po 7 letech hledání) se nám tato židle jeví jako jedna z nejergonomičtějších lehátkových (v tomto případě se středně velkým sklonem zádové opěry) z těch, které nám prošly rukama a stojí méně než 20 000.- Kč.

NASTAVENÍ BOVDENŮ: Několika našim zákazníkům, kteří u nás zakoupili židli ENJOY (která má stejný sedák), po čase začal sjíždět píst (resp. celá židle) dolů. Řešení je jednoduché následující. Nejprve odsuneme gumovou krytku u příslušné páčky a potom pomocí dvou stranových kličů č.7 (nebo jednoho klíče a kleští) pootočíme matkami opačným směrem - tím je uvolníme. Otáčením je posuneme dále od ruční páčky, resp. uvolníme tím trochu napětí v bovdenu a nakonec je protisměrným otočením zafixujeme jako kontra matky, viz obr.

Ačkoliv je tato židle na první pohled dokonalá, tak po několikaměsíčním seznamováním s ní, přesto doporučujeme následující TUNING - UPGRADE: (Zapomeňte na to, že za cca 10 tisíc lze sehnat dokonalou židli s lehátkovou úpravou... ;-)

1. UPGRADE: POLŠTÁŘEK ZA HLAVU
Až při řádném prozkoumání této židle jsme zjistili, že pro dokonalou práci s PC vleže, tato židle požaduje ještě přídavný polštářek pod hlavu (aby bylo vidět na monitor a né na strop). Tento výrobce bohužel nedodává, ale my připravujeme sériovou výrobu.
FOTO SE PŘIPRAVUJE (zatím viz tuning židle DA XENON - jedná se o podobný polštářek)

2. UPGRADE: POLŠTÁŘEK ZA BEDRA
Až při řádném prozkoumání této židle jsme zjistili, že pro dokonalé prohnutí bederní oblasti, tato židle požaduje ještě přídavný polštářek před bederní opěrku. Tento výrobce bohužel nedodává, ale my připravujeme sériovou výrobu.
FOTO SE PŘIPRAVUJE (zatím viz tuning židle DA XENON - jedná se o podobný polštářek jako za hlavu)

3. UPGRADE: PŘEHOZENÍ KOVOVÉ ČÁSTI PODRUČEK
Tato židle požaduje ještě záměnu kovových dílů levé a pravé područky (má totiž v poloze vleže područky příliš vpředu, jako většina židlí s područkami spojenými se sedákem). Lze tím docílit posunutí područek dozadu o 2 cm (alespoň něco ;-)
FOTO SE PŘIPRAVUJE

Po těchto úpravách získáte židli s větší užitnou hodnotou, než má většina mnohem dražších židlí.