Titulní stránka
www.m1.cz


Ergonomická židle LD STORM
Design od Baldanzi & Novelli

zpět na: kancelářská židle LD STORM a další


Fotogalerie:

Židle STORM s podhlavníkem s bederní vložkou (vždy s komfortním sedákem):


Židle STORM s podhlavníkem bez bederní vložky (vždy s komfortním sedákem):


Židle STORM bez podhlavníku s ekonomickým sedákem (verze 540):


Židle STORM bez podhlavníku s komfortním sedákem (verze 547 a 545):


Jednací židle ke kancelářské židli STORM:
Popis židle LD STORM nahoru ^

Židle vysoce ERGONOMICKÁ, LEHÁTKOVÁ, UNISEXOVÁ a UNIVERZÁLNÍ. Židle k počítači - přímo počítačová židle = zdravá židle.

VÝBORNÝ POMĚR CENY A VÝKONU - přesto (nebo právě proto ;-)  pro ni připravujeme už 22 zlepšováků.

Konstrukce z hliníku a nylonu se skleněnými vlákny! Sedák je dostatečně široký a hluboký (navíc posuvný) s třemi druhy synchronní mechaniky. Možnost volby různých područek až do 4D (vzájemná vzdálenost, výška, hloubka a otáčení) v barvě černé nebo leštěný hliník. Nepovinný 1D podhlavník (výška). Bederní podpěra je tvořena tvarováním černého zádového síťovaného opěráku a navíc lze přikoupit samostatnou bederní podpěrku vertikálně stavitelnou, která účinek ještě zesílí. Možnost volby barvy držáku zad - efekt hliník (stříbřenka) či leštěný hliník. Kříž nylonový černý, hliníkový černý, efekt hliník nebo leštěný hliník. NEJLEVNĚJŠÍ V ČR!

ZÁRUKA 5 LET!

Je trvale k vyzkoušení na všech našich showroomech.


M1 Upgrade (naše zlepšováky - tuningy na STORMa)nahoru ^

Ačkoliv je tato židle na první pohled dokonalá, ba co více, podle nás to je NEJLEPŠÍ česká lehátková kancelářská židle všech dob, přesto doporučujeme následující TUNING - UPGRADE: (Zapomeňte na to, že za cenu kolem 10 tisíc lze sehnat zcela dokonalou židli s lehátkovou úpravou... (tuningujeme i židle za 37k ;-)
Dobrá zpráva je, že tuningování (a především objevování chyb) první židle (XENON) nám trvalo skoro 3 roky, u STORMu předpokládáme jen několik měsíců (přičemž chyby jsme objevili po 10 minutách :-)

M1-UPGRADE-12-22 a 12-22K: ČALOUNĚNÍ PODRUČEK SILNÉ (koženka nebo kůže)
U STORMu jsou područky poměrně nízko a relativně tvrdé. Další vylepšení je tedy nasnadě. Výhody čalouněných područek jsou kromě jejich zvýšení o cca 3 cm, měkkosti (originální jsou PUR tvrdé), také větší tření (v poloze vleže lokty nekloužou dozadu) a v neposlední řadě i prakticky žádné riziko poškození stolové desky područkami. Již běží sériová (spíš manufakturní) výroba v kůži. Koženka nevydrží ani 2 roky při denním používání, proto o jejím zavedení u područek neuvažujeme, kůže má řádově větší životnost - doporučujeme. Nevýhoda tohoto čalounění je nemožnost pouhého dokoupení a nasazení na tovární područky. Buď musí M1 originální područky po dodání z LD SEATINGU vyndat z krabice se židlí, nebo musí zákazník područky oddělit ze své již používané židle (což je zcela jednoduché), područky musíme dopravit k čalouníkovi, ten na ně odborně a napevno namontuje čalounění a pak musíme očalouněné područky dopravit zpět k židli. Usilujeme o stav, kdy budeme mít zásobu připravených očalouněných područek k okamžitému odběru. Zatím jsou tedy pouze na objednávku.

M1-UPGRADE-12-23 a 12-23K: ČALOUNĚNÍ PODRUČEK TENKÉ (koženka nebo kůže)
Až po pár měsících nám došlo, že pro "designové puristy" musíme vyvinout i tenčí čalounění područek - to silné má svoje výhody u krátkých pažních kostí a je úžasně pohodlné, ale k této štíhlé židli se opravdu nehodí, s tím musíme souhlasit (po nátlaku zákazníků typu architekt, designér apod) ;-( Prototyp je hotový (v Praze), ale moc se nám nelíbí - budeme na něm ještě pracovat ;-)

M1-UPGRADE-12-32 a 12-32K: POLŠTÁŘEK POD HLAVU LOW, SILNÝ (koženka nebo kůže)
Při prvním zaklonění hlavy na této židli jsme zjistili, že pro dokonalou práci s PC vleže, tato židle požaduje ještě přídavný polštářek pod hlavu - aby bylo vidět na monitor a né na strop a protože tovární podhlavník je relativně tvrdý. S polštářkem bude možno naštěstí vleže i relaxovat - vzhledem k tomu, že pro práci je potřeba co nejtlustší a pro relaxaci - zaklánění hlavy - zase co nejtenčí, myslíme, že tloušťku trefíme (když se nám to podařilo hned napoprvé u židle XENON ;-) Navíc budeme vyrábět SILNÝ a TENKÝ (rozdíl v tloušťce cca 20 mm). Slůvko LOW představuje umístění "boule" na polštářku: dolní boule = LOW, střední boule = MIDDLE, horní boule = HIGH a nakonec boule umístěná ještě výš, než původní podhlavník = TOP. Rozvažujeme výrobu prototypu LOW SILNÝ.

M1-UPGRADE-12-33 a 12-33K: POLŠTÁŘEK POD HLAVU LOW, TENKÝ (koženka nebo kůže)
Dolní boule, tenčí - vhodné pro menší postavy, berou ho především ženy. Sériová výroba již běží. Stačí koženka, lze i kůže.


M1-UPGRADE-12-34 a 12-34K: POLŠTÁŘEK POD HLAVU MIDDLE, SILNÝ (koženka nebo kůže)
Střední boule, silnější - vhodné pro středně vysoké postavy. Vhodný pro starší, shrbené osoby, pro obézní postavy či se svalnatými zády apod. Také je oblíben pro lehátkovou pozici při práci - ohýbá hlavu víc dopředu, takže je vleže lépe vidět na monitor. Sériová výroba již běží. Stačí koženka, připravujeme i prototyp z kůže.


M1-UPGRADE-12-35 a 12-35K: POLŠTÁŘEK POD HLAVU MIDDLE, TENKÝ (koženka, kůže nelze)
Střední boule, tenčí - vhodné pro středně vysoké postavy. Velmi oblíbený u žen - mají pocit, ze jim podpírá hlavu jako jakýsi límec (mají občas oslabené krční svaly a neudrží hlavu). Sériová výroba již běží. Stačí koženka, kůže nelze!


M1-UPGRADE-12-36 a 12-36K: POLŠTÁŘEK POD HLAVU HIGH, SILNÝ (koženka nebo kůže)
Horní boule, silnější - vhodné pro mírně vyšší postavy. Vhodný pro starší, shrbené osoby, pro obézní postavy či se svalnatými zády apod. Také je oblíben pro lehátkovou pozici při práci - ohýbá hlavu víc dopředu, takže je vleže lépe vidět na monitor. Sériová výroba již běží. Stačí koženka, lze i kůže.


M1-UPGRADE-12-37 a 12-37K: POLŠTÁŘEK POD HLAVU HIGH, TENKÝ (koženka nebo kůže)
Horní boule, tenčí - vhodné pro mírně vyšší postavy. Nejprodávanější. Sériová výroba již běží. Stačí koženka, lze i kůže.


M1-UPGRADE-12-38 a 12-38K: POLŠTÁŘEK POD HLAVU TOP, SILNÝ (koženka nebo kůže)
Boule ještě výš, než je tovární podhlavník, silnější, spodní část bez molitanu - vhodné pro "obry". Připravujeme prototyp.

M1-UPGRADE-12-39 a 12-39K: POLŠTÁŘEK POD HLAVU TOP, TENKÝ (koženka nebo kůže)
Boule ještě výš, než je tovární podhlavník, tenčí, spodní část bez molitanu - vhodné pro "obry". Sériová výroba již běží..


M1-UPGRADE-12-43: BEDERNÍ VLOŽKA 3cm MĚKKÁ (koženka)
Vyvinuli jsme přídavnou bederní podpěru-vložku, protože ta tovární (pozor není implicitní, ale je drahá a především potřebná coby opora té naší vložky) je nedostatečná. Naše se pouze vloží mezi stávající bed. opěru a síť. Dokonce lze s celým vehementem stále pohybovat nahoru a dolů ;-) Vyrábíme 4 verze s různou tloušťkou a tvrdostí pro různé prohnutí bederní páteře. Sériová výroba již běží.

M1-UPGRADE-12-43T: BEDERNÍ VLOŽKA 3cm TVRDÁ (koženka)
Sériová výroba již běží.

M1-UPGRADE-12-44: BEDERNÍ VLOŽKA 4cm MĚKKÁ (koženka)
Sériová výroba již běží.

M1-UPGRADE-12-45: BEDERNÍ VLOŽKA 5cm MĚKKÁ (koženka)
Sériová výroba již běží.

M1-UPGRADE-12-60 a 12-60C: VYŠŠÍ PÍST - ZVÝŠENÍ ŽIDLE (černý nebo chrom)
Nabízíme vyšší píst (špičkový německý) v barvě černá nebo chrom, který zvedne židli o cca 8 cm. Je nutný při použití UPGRADE-12-80. Většinou na skladě.

M1-UPGRADE-12-70, 12-70S a 12-70A: NIŽŠÍ KŘÍŽ (černý, stříbrný nebo leštěný Al)
Nižší o cca 0,5 cm. Je nutný při použití UPGRADE-12-80, jinak nemá smysl. Většinou na skladě.

M1-UPGRADE-12-80 a 12-80A: VOZÍK POD NOHY (černý nebo leštěný Al)
Vyhověli jsme prosbám zákazníků, kteří pokukovali po vozíku (s teleskopickou spojkou k židli) k "chlapské" židli M1 XENON. Používá se při poloze VLEŽE, není určen pro polohu VSEDĚ. Vozík má uvnitř teleskopu pružinu, takže po zvednutí nohou se stáhne až k podvozku židle. Lze ho libovolně otáčet kolem židle. Vždy je nutno kombinovat s UPGRADEM-12-60, 12-70 a 12-90 (židle je pak vyšší o cca 5,5 cm), menší postavy by měly použít mechaniku SYS NG (u mechaniky TI by většina z nich při poloze vsedě musela použít ještě obyčejnou podnožku). Podvozek je černý lak nebo leštěný hliník. Kupodivu až po mnohaměsíčním prodeji vozíků, nám došlo, že vozík má ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Totiž tím, jak vleže o něj opíráme nohy a jelikož on má v sobě pružinu, která tlačí proti nohám, nás vlastně tlačí do správné pozice v židli - neboli mít zadek až vzadu ;-) Jinými slovy, vozík trochu eliminuje nejhorší vlastnost synchronní mechaniky, totiž její snahu posouvat nám zadek dopředu. Škoda, že to funguje jen vleže - vsedě pomůže jen suchý zip mezi kůží zadnice a oblečením a další suchý zip mezi oblečením a sedákem židle :-D

M1-UPGRADE-12-90: MALÁ KOLEČKA
Speciální menší kolečka pro židli a větší kolečka pro vozík (lze vybrat na tvrdé nebo měkké podlahy). Tento UPGRADE je nutný pouze při použití UPGRADE-12-80, jinak nemá význam. Většinou na skladě.


Klady a zápory:nahoru ^

Klady:

Zápory:

Poznámky ke kladům a záporům

Klady a zápory jsou vždy relativní, tzn. jsou vztažené k ostatním židlím stejného typu a cenové kategorie.
Navíc zůstane toto hodnocení vždy subjektivní, i když se snažíme, aby shrnovalo názory co nejvíce odborníků.
Také je třeba si uvědomit, že kromě standardních postav, máme mnozí z nás i různé rozměrové odchylky. Takže určitá židle, pro někoho absolutně nepoužitelná, může být pro jiného pravým pokladem... A právě tyto informace by mohly tápání ulehčit.

SuperSTORMnahoru ^


aneb STORM jak má být (aneb aneb s našimi 24 tuningy je to už zcela jiný druh židle, než byl STORM při svém narození).

"SuperSTORM" je náš M1-čkový pracovní název plně vytuněné židle LD STORM, která je o tolik lepší, že máme chuť ji považovat za nový, samostatný druh židle (podobně, jako by v biologické evoluci šlo snadno odštěpit nový druh psa, kdybychom "odstranili" všechny rasy, kromě bernardýna a čivavy - které se spolu už nemohou křížit ;-)

Tovární model je sice designově dokonalý (alespoň pro někoho), ale s ergonomií nemá mnoho společného. Od svého uvedení na trh prošla židle LD STORM složitým vývojem. Trvalo nám celý rok (do dneška ještě nemáme 7. a 8. polštářek), než se nám podařilo STORMa dovést k dokonalosti. Ačkoliv nás to stálo neskutečné úsilí (vždyť na STORMa už nabízíme 24 tuningů), statistika prodejů dokazuje, že to mělo smysl - navíc máme teď příjemný monopol.

SuperSTORM obsahuje tyto tunningy (zlepšováky, upgrade, příslušenství...): SuperSTORM je sice o "trochu" dražší, než jeho předek, ale nemůžeme srovnávat nesrovnatelné (jablka a hrušky). Netvrdíme, že SuperSTORM je nejdokonalejší židle na světě, ale neznáme jinou židli (kromě Therapia SuperBODY), kde by poměr výkonu a ceny byl tak vysoký.

Silně také zdůrazňujeme, že židli je potřeba vyzkoušet osobně (stejně jako je potřeba si změřit výšku stolu)!


---

Rychlé odkazy: nahoru ↑
ergonomické židle, kancelářské židle, kancelářská křesla, jednací židle, lékařské židle, průmyslové židle, dětské židle, elektricky výškově stavitelné stoly, multisedáky - lavice, ostatní sedací nábytek, ergonomické a PC doplňky, věšáky, konferenční stolky, elektro doplňky, ostatní doplňky, ergonomie, čtěte jako 1., kontakt - prodejna: Praha, Teplice, Litoměřice, THERAPIA SuperBODY, židle SuperSTORM