Zpět na titulní stránku
Novinky Ergonomická encyklopedie
Ergonomické židle Kancelářské židle Výškově stavitelné stoly Ergonomické a PC doplňky
Výprodej židlí Kniha návštěv Blog o ergonomii

Oblíbené: zdravotní - ergonomické židle, kancelářské židle, dětské židle, židle THERAPIA SuperBODY, židle SuperSTORM, ergonomie

Údržba nábytku

Návod k používání a ošetřování nábytku.

POUŽITÍ:

- Veškeré výrobky je nutno používat pouze pro účely, pro které jsou navrženy a konstruovány.
- Sedací nábytek je určen k sezení, nelze ho tedy zatěžovat jinak, např. stoupáním, klečením apod., aby nedošlo k poškození výrobku s možným následkem úrazu.
- Výrobce neručí za škody způsobené použitím nevhodných prostředků nebo nesprávným použitím doporučených prostředků.

OŠETŘENÍ:

1. VŠEOBECNĚ:

- Změna textury, drobné odchylky v barvě a přirozené růstové vady nejsou závadou, ale naopak dokladem přírodního charakteru kůže či dřeva.
- Neumísťujte nábytek příliš blízko k radiátoru nebo jinému zdroji tepla.
- Nábytek nesmí přicházet do přímého styku s vodou ani být umístěn ve vlhkém prostředí.
- Nevystavujte nábytek přímému slunečnímu záření, mohlo by dojit ke změně barevného odstínu lakovaných částí nebo látek.
- K čištění čalouněných, dřevěných a plastových částí výrobku nepoužívejte chemická rozpouštědla (trichlorethylen, aceton, benzin apod. ani prací prášky).
- Všechny kovové a plastové díly lze čistit jen vodou se saponáty, k oživení plastů lze použít i renovační spray, určený pro přístrojové desky interiérů automobilů.
- U všech doporučených prostředků postupujte vždy dle návodu výrobce.

2. ČALOUNĚNÉ ČÁSTI:

- U všech potahových látek doporučujeme čistit skvrny před jejich zaschnutím, zvyšuje se tím účinnost čištěni.
- Při čištění ošetřete čalounění celkově, jinak se mohou tvořit mapy s jiným odstínem látky.
- Prach z čalounění odstraňujte jemným kartáčem nebo pomocí vysavače.
- Při větším znečištění použijte suchou pěnu nebo čistič na koberce a čalounění.
- Při případném ještě větším znečištění použijte tzv. mokrý - pěnotvorný proces, který zabraňuje pouštění barev a srážení tkaniny.Doporučujeme Vám k tomuto účelu speciální saponátový přípravek TEP v koncentraci 40-50g (3-4 polévkové lžíce) na jeden litr teplé vody 20-25 stupňů C. Čalouněný nábytek nejprve zbavte prachu, krouživými pohyby třete plochu houbou navlhčenou v roztoku. Tkanina se nesmí smočit. Pěna, která se vytvoří, dostatečně vyčistí povrch tkaniny. Plochu potom vytírejte důkladně vyždímaným hadříkem, který často máchejte v čisté vlažné vodě.
- Vrásnění a vytahování kůže, zvláště na sedací části je přirozeným projevem, nikoliv závadou. Nerovnoměrná struktura povrchu, drobně jizvy a mírné barevné rozdíly nejsou vadou, ale naopak charakteristickými znaky tohoto přírodního materiálu. Usňové výrobky je třeba chránit před vlhkem, nadměrným slunečním zářením, mechanickými vlivy (poškrábání, protržení) a chemickými látkami (rozpouštědla, kyseliny, tuky atd.). Údržba a čištění se provádí výhradně speciálními prostředky na usně (kůže) podle konkrétního návodu k použití pro daný typ usně. Jednoznačně je nutné používat pouze kvalitní ošetřovací přípravky např. značky Collonil. Nekvalitní prostředky na ošetřování usní (kožených materiálů) mohou výrobek zcela znehodnotit. Pro výběr vhodného přípravku na ošetřování je rozhodující druh použité usně (hladká useň, broušená useň, povrstvená useň).V případě promočení sušte výrobky zvolna mimo tepelné zdroje. K ošetření pravé kůže použijte prostředky s přísadou včelího vosku (není vhodné pro surové /semišové/ kůže). Více o kůži.
- Koženky lze čistit jen vlažnou vodou se saponátovými prostředky k tomu určenými.
- Čalounění typu mikroplyše lze čistit jemným kartáčováním a velmi jemným šampónováním.
- Pokud skvrny po čištěni nezmizí, obraťte se na specializovanou firmu pro chemické čištění.
- Všechny prostředky používejte tak, aby nepřišly do styku s dřevěnými doplňky.

3. DŘEVĚNÉ ČÁSTI:

- Prach z dřevěných částí odstraňte měkkou, čistou a suchou prachovkou.
- Při větším znečištění dřevěných částí použijte čistící prostředek pro nábytek povrchově dokončený všemi druhy laků.

----------------------
Doporučená údržba od našeho klíčového dodavatele PROWORK© Kancelářský nábytek M1, s.r.o., všechna práva vyhrazena.

Rychlé odkazy: nahoru ^
židle THERAPIA SuperBODY, židle SuperSTORM, ergonomické židle, zdravotní židle, kancelářské židle, kancelářská křesla, jednací židle, lékařské židle, průmyslové židle, dětské židle, elektricky výškově stavitelné stoly, multisedáky - lavice, ostatní sedací nábytek, ergonomické a PC doplňky, věšáky, konferenční stolky, elektro doplňky, ostatní doplňky, ergonomie, čtěte jako 1., kancelářské židle Praha , kancelářské židle Teplice, kancelářské židle Litoměřice, Realt.cz, reality, bydlení, fotogalerie, inspirace Testy židlí