Klady a zápory - kancelářská židle AN BRANT
(neboli odchylky od ergonomického normálu či ideálu)

Titulní stránka

< zpět na kancelářskou židli AN BRANT a další

KLADY
- zdařilý design, především vzadu, vč. ramínka na sako
- dobře tvarovaný zádový opěrák (velký poloměr zakřivení v bederní oblasti), který tím tvoří slušnou bederní opěru
- síťovaný sedák v létě lépe klimatizuje dotykové plochy lidského těla
- síťovaný sedák je hygieničtější (roztoči...)
- na židli se síťovaným sedákem má BRANT (na rozdíl od mnoha ostatních) pohodlný sedák i pro větší postavy (s větším z . . . . .)
- pro menší postavy lze posunout sedák dozadu
- úžasně velký úhel sklonu zádového opěráku (větší než např. OP SIRIUS a AN ERGOHUMAN od stejného výrobce)
- područky jsou dobře nastavitelné (posuvné do hloubky, otočné atd.), v poloze posunuté dozadu a s opěrákem zcela skloněným ještě jakžtakž podpírají lokty (což zpravidla židle s područkami připevněnými k sedáku neumí - např. AN ENJOY)
- využitelná šířka sedáku je ještě o 2 cm větší, než např. u AN ERGOHUMAN nebo AN ENJOY (a o 4 cm širší než DA XENON FULL MESH), takže i výrazně "neštíhlí" lidé mají šanci ;-)

ZÁPORY
- největší problém této židle je přílišný sklon sedáku a zádového opěráku směrem dozadu - nelze pracovat s papíry na stole apod., takže např. účetní a podobní nešťastníci mají opět smůlu ;-(
- výškově nastavitelná LEGRAČNÍ (udržela by možná batole) bederní opěra je bez vložení zpevňujícího válce (připravujeme tunning) ZCELA NEFUNKČNÍ a jelikož zádový opěrák není výškově nastavitelný, není BRANT vhodný pro každého
- síťovaný sedák vždy rozkládá tlak hůř něž klasické čalounění - po dosednutí se totiž vytvoří jakási mísa, kde největší tlak je na okrajích...

POZNÁMKY
- síť je na sedáku i opěráku až na kraji - je to sice estetičtější, ale méně odolné vůči poškození (na rozdíl např. od AN ERGOHUMAN, AN ENJOY, DA XENON atd., které mají na okraji ještě plastový rámeček, chránící síť)

----------------------------------------------
Klady a zápory jsou vždy relativni, tzn. jsou vztažené k ostatním židlím stejného typu a cenové kategorie.
Navíc zůstane toto hodnocení vždy subjektivní, i když se snažíme, aby shrnovalo názory co nejvíce odborníků.
Také je třeba si uvědomit, že kromě standardních postav, máme mnozí z nás i různé rozměrové odchylky. Takže určitá židle, pro někoho absolutně nepoužitelná, může být pro jiného pravým pokladem... A právě tyto informace by mohly tápání ulehčit.