Zásuvný ergonomický systém pro klávesnici a myš

Titulní stránka

< zpět na ER držák klávesnice a další

Odstraňuje všechny nevýhody tzv. stolků pro počítače a celé řady pevných výsuvů pro klávesnice vyráběných standardně. Výsledkem bývá umístění klávesnice příliš nízko nebo naopak vysoko a málo místa pro podepření zápěstí. Špatné držení těla se projeví bolestmi páteře, krku a zad. Klesá pracovní výkonnost.
Klávesnicový mechanizmus lze nastavit přesně podle potřeb uživatele kdykoliv během dne. Ovládání je jednoduché a změna do jakékoliv polohy je velmi rychlá. Podporuje neutrální polohu rukou, kdy předloktí, zápěstí i dlaň jsou v jedné rovině. Doplňkové pracoviště pro myš je možno instalovat na levou i pravou stranu. Při psaní je zajištěna stabilita ve všech polohách a klávesnice nikam neujíždí. Při zasunutí pod desku stolu zabírá velmi málo místa. Toto moderní řešení zvýší image vaší kanceláře, šetří místo na stole, ochrání vaše zdraví.

Popis a funkce:

Základní deska pro klávesnici je na otočném rameni připevněném šrouby na spodní straně desky stolu. Deska má rozměry 38,5x18 cm, což umožnuje umístění jakékoliv klávesnice. Po straně desky na každém rohu jsou otvory pro připevnění kruhové podložné desky pro myš. Čep ramene umožňuje horizontální otáčení celého mechanismu v rozsahu 360°, desku lze vysunout zpod stolu v rozsahu 15 cm. Klávesnicová deska je výškově nastavitelná v rozmezí 18 cm, úhel nastavení od horizontály činí 0°až 15°. Pružinový systém v rameni umožňuje velmi snadné ovládání mechanismu, aretace zvolené polohy (úhlu od horizontály) se děje pouze jedním ovladačem (výška se aretuje automaticky).

základní deska pro laptop č. 200 - 30,5 cm šířka x 27 cm hloubka
Umožňuje uživatelům přenosného počítače zaujmout stejnou pozici rukou při psaní na jeho klávesnici jako uživatelům používajícím klasickou klávesnici. Dodává se standardně s otočnou deskou pro myš.


velká základní deska č. 500 - 69 cm šířka x 27 cm hloubka
Dost velká pro klávesnici a myš. Opěra zápěstí se skládá z dlouhé a krátké části, které lze zaměnit, případně odstranit, jde tak přizpůsobit pro používání myši na pravé či levé straně (na fotografii chybí krátká část vpravo).


standardní základní deska č. 900 - 51 cm šířka x 27 cm hloubka
Navržená pro většinu standardních klávesnic a pracovních stolů. Dodává se standardně s otočnou deskou pro myš.


zaoblená deska č. 800 - šířka: 51 cm opěra zápěstí, 48 cm základní deska x 32 cm hloubka
Navržená pro pracovní desky se zaobleným výřezem a také pro hlubší klávesnice.
(POZOR - gelová podpěra zápěstí mírně přečnívá desku vlevo a vpravo):


ergo deska č. 1000:


Další varianty tohoto mechanismu:


Provedení 2G:


Provedení 4G (výrazně jednodušší ovládání, než 2G):


Provedení 5G (má všechny výhody ze 4G a navic má větší vertikální rozsah):


Provedení 5G zespoda (zarážka, kterou doporučuje výrobce umístit dopředu, je naopak vzadu - podle nás je to vhodnější, vpředu jsou odstraněny 2 gumové zarážky kvůli snadnému vyndavání a předvádění zákazníkům)


Samotná kolejnice má délku 550 mm, se zadní zarážkou cca 556 mm (je stejná pro mechanismus 2G, 4G i 5G):