PODNOŽKA S MASÁŽNÍMI KULIČKAMI - MASÁŽNÍ KOLÉBKA

Titulní stránka

< zpět na ER podnožka kuličková a další


vršek desky

spodek desky


Masáží proti bolestem

     V poslední době se stále častěji vracíme ke starým léčebným metodám, které vycházejí z filozoficko-etických koncepcí Dálného východu. Vracejí se v nové podobě, částečně prověřené pozorováním a zkušenostmi, jako je např. bioenergoterapie.
     Alexander Loren, jeden z propagátorů a autorů tohoto terapeutického proudu, napsal: “Existuje jedna hlavní energie v lidském těle, která se projevuje jako psychický jev nebo jako pohyb somatický, nazýváme ji bioenergií.“
     Existují různé metody terapie, zajištující obnovení energetické rovnováhy v organismu. Podrobněji bychom se zastavili u metody nazvané reflexologie. Znali ji staří Hindové a Číňané, kteří ji používali jako doplňkového léčení k akupunktuře. Už v roce 3000 př. Kr. dělali Číňané masáže určitých partií chodidel a dosahovali znamenitých výsledků léčení. Reflexivní terapie se používalo i v některých jiných zemích.
     Spočívá v tom, že masáž jistých partií lidského těla se projevuje na jiných místech. Masáží příslušné partie chodidla se dosahuje dobrých léčebných výsledků v takových případech, jako je astma, stresové stavy, únava, bolesti hlavy apod. Už při masáži bolest v příslušném orgánu pozvolna zaniká podle toho, jak celý organismus upravuje fyziologickou nerovnováhu.
     Jak si tento jev vysvětlit ve světle dnešní lékařské vědy? Je známo, že lidská kůže má společná nervová centra s vnitřními orgány. Reflexologie se zakládá na tom, že celé tělo je reprezentováno hlavně chodidly. Masírujeme-li příslušné partie, působíme tím na jisté vnitřní orgány.
     Procedura masáže je velmi prostá. Pacient pohodlně sedí s volně přístupnými chodidly a řídí se připojenou kresbou a masíruje příslušné místo. Při masáži se bolest může projevit nejen na masírovaném místě, ale i v příslušném léčeném orgánu. Často se stává, že už po prvním léčebném zákroku bolesti poleví. Jak je vidět, popisovaná léčebná metoda je prostá. Pacient ji může uplatňovat sám bez pomoci druhé osoby. Stačí postupovat podle obrázků a naučit se masáži určité patrie chodidla.
     Velice vhodná pro tyto partie chodidel je MASÁŽNÍ KOLÉBKA pro nohy, která navíc podporuje lepší krevní oběh a brání otokům dolních končetin. Budete-li tuto formu léčby provádět pravidelně, určitě se brzy projeví výsledek.

Hodnocení

     Dlouhé vysedávání zatěžuje organismus tím, že je omezen průtok krve v dolních končetinách, žilní návrat krve k srdci je ztížen, nohy těžknou a otékají. Pro srdeční sval to znamená vyšší zátěž a při nepodepřených nohách je zatížena i bederní páteř. U osob s oslabenými žilními stěnami je to rizikový faktor pro vývin varifaxů (křečových žil).
     Nejlepší obranou proti tomu je pohyb, který umožňuje lepší cirkulaci krve a brání jejímu hromadění v dolních končetinách. Nožní masážní kolébka provokuje pohyb nohou podobně, jako houpací křeslo povzbuzuje k houpání. Povědomý i vědomý pohyb nohou zaměstnává většinu nožních i lýtkových svalů, čímž podporuje lepší krevní oběh a brání otokům dolních končetin. Občasná masáž chodidel je prospěšná k osvěžení celého organismu. Pohyb dolních končetin při sezení přispívá k prevenci vývinu křečových žil. Tato kolébavá podložka má speciální funkci a osoby trpící onemocněním dolních končetin by měly její používání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Popis a funkce

     Na ocelovém rámu je připevněna konstrukce z vysokotlakového laminátu o síle 6mm. Na ní je umístěna deska z tvrdého glazurovaného dřeva, opatřená v rozích ložisky, které umožní kolébavý pohyb. Rozměry desky 40 x 30 cm vyhovují jakékoliv velikosti nohou. Na jedné straně desky jsou uprostřed čtyři řady volně pohyblivých válečků, které slouží k masáži chodidel. Druhá strana desky je opatřena gumovými pruhy, zajištujícími dobrou přilnavost podrážky bot. Desku lze snadno obracet. Konstrukce umožňuje výškovou nastavitelnost v rozsahu 9,5 – 17 cm .Protiskluzové gumové návleky na ocelovém rámu zabezpečují stabilitu podpěry na podlaze. Deska pro podpěru nohou je pohyblivá, aby umožnila pasivní i aktivní pohyb nohou při ráci.

Plocha desky 405x 306 mm
Deska o síle 19 mm
Minimální výška 90 mm
Maximální výška 155mm